Sebastian Szczęsny zostaje przy skokach!

Sebastian Szczęsny zostaje przy skokach!

Nie tak dawno ogłoszono, że skoki narciarskie praktycznie znikną z TVP. Z pewnością był to dla wielu szok i jak się okazuje, na tym nie koniec.

Sebastian Szczęsny odchodzi z TVP!

Sebastian Szczęsny to dziennikarz, którego możemy kojarzyć z pracą w Telewizji Polskiej. Zresztą wystarczy powiedzieć, że Szczęsny zaczął pracę w TVP 17 lat temu. Na początku mogliśmy mówić o ekspercie pojawiającym się przy skokach, a później został on jednym z głównych komentatorów. Nie można także zapomnieć, że dziennikarz ten pracował również przy kolarstwie i galach boksu. Odejście do konkurencji można więc określić wyjściem ze swojej strefy komfortu. Choć z drugiej strony skoki narciarskie to dyscyplina, która najbardziej angażowała Szczęsnego. Można więc powiedzieć, że zdecydował się on podążyć za dyscypliną, którą kocha. Wiemy też, że jego rola w nowym miejscu będzie sprowadzać się do współprowadzenia studia. Drugim prowadzącym będzie Damian Michałowski.

Z drugiej strony musimy pamiętać o tym, że z czasem sytuacja może ulec zmianie. Skoki narciarskie to nie wszystko, co nowy pracodawca dziennikarza ma w ofercie. Choć trzeba też przyznać, że pojawienie się w nowym miejscu zawsze oznacza konieczność ugruntowania swojej pozycji (a na to potrzeba czasu).

Kiedy skoki?

Gdyby ktoś zastanawiał się nad transmisjami, warto pamiętać o tym, że pierwszy konkurs rozegrany zostanie już 20 listopada. Dzień wcześniej czekają nas pierwsze treningi i kwalifikacje do inaugurującego konkursu. Najlepsi skoczkowie świata zaczną od rywalizacji w Niżnym Tagile – to nowość, ponieważ w ostatnich latach inauguracja odbywała się w Wiśle.