Iga Świątek przekazała 200 tysięcy złotych na akcje charytatywną

Iga Świątek przekazała 200 tysięcy złotych na akcje charytatywną

W Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego polska tenisistka przekazała kwotę 200 tysięcy złotych na rzecz dwóch fundacji. Jak sama twierdzi decyzja o przekazaniu sporej kwoty była spontaniczna.

Iga Światek wsparła fundację

Tenisistka przekazała 200 tysięcy złotych na rzecz dwóch fundacji. Pieniądze, chociaż częściowo przyczynią się do poprawy stanu psychicznego polskich dzieci i nastolatków. Dzięki nim zostaną uruchomione dodatkowe dyżury psychologów w telefonach zaufania. Czas pandemii nasilił problemy związane ze zdrowiem psychicznym nie tylko dorosłych, ale przede wszystkim młodzieży. Dzięki umożliwieniu młodym ludziom kontaktu telefonicznego z dyżurującymi psychologami zapewne uda się udaremnić niejedną próbę samobójczą nastolatków będących w kryzysie psychicznym.

Bo zdrowie psychiczne jest ważne

Pandemia odcisnęła się dużym piętnem na zdrowiu psychicznym polskiej młodzieży. W szkołach brakuje psychologów, a nastolatkowie bardzo często nie radzą sobie ze swoimi problemami. Zabiegani rodzice nie zawsze mają czas i rozumieją, co dzieje się w życiu ich dzieci. Dzięki telefonom zaufania młodzież czuje, że nie jest pozostawiona sama sobie. Czasami jedna rozmowa z psychologiem potrafi zapobiec tragedii. Pieniądze zostaną także przeznaczone na kwestie związane ze zwiększaniem świadomości na temat zdrowia psychicznego.  

Iga Światek apelowała także o pomoc internautów i wpłacanie dla fundacji nawet niewielkich kwot.