Matty Cash nowym zawodnikiem polskiej reprezentacji?

Matty Cash nowym zawodnikiem polskiej reprezentacji?

Zawodnik angielskiego Aston oficjalnie uzyskał polskie obywatelstwo. Dzięki temu realne stało się, że zagra już w listopadzie w reprezentacji Polski.

Nowy zawodnik kadry narodowej?

Uzyskanie polskiego obywatelstwa przyspieszył prezes PZPN Cezary Kulesza, który rozmawiał z samym prezydentem Andrzejem Dudą. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem 24-letni Matty Cash już w listopadzie będzie mógł dołączyć do polskiej kadry narodowej. Podobno obrońca już kilka lat temu wysłał zgłoszenie, w którym ubiegał się o przyjęcie do polskiej federacji. Młody obrońca grał wtedy w Nottingham Forest na poziomie Championship.

Polskie korzenie Mattiego Casha

Matka piłkarza jest z pochodzenia Polką i wyemigrowała wraz z rodzicami do Anglii. Gra Mattiego dla polskiej reprezentacji była wiele razy poruszana w jego domu rodzinnym. Szczególnie dziadek piłkarza Ryszard Tomaszewski namawiał wnuka do tego pomysłu. Selekcjoner reprezentacji narodowej Paulo Sousa jest już po nieoficjalnym spotkaniu z rodziną młodego obrońcy w Londynie.

Wygląda na to, ze decyzja o przejęciu Mattiiego Casha do federacji Biało – Czerwonej już zapadła. 

Polska rozegra najbliższe mecze w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata już 12 listopada z Andorą, a w kolejnych dniach z Węgrami na PGE Narodowym.