Znamy skład Polaków na Puchar Świata w Wiśle

Znamy skład Polaków na Puchar Świata w Wiśle

Sezon Pucharu Świata w skokach nie zaczął się tak, jak byśmy wszyscy tego chcieli. Niemniej jednak nie możemy zapominać o tym, co działo się w poprzednich sezonach. Oczywiście bardzo ważne jest też to, co czeka nas w najbliższej przyszłości – zwłaszcza że przed nami zawody w Wiśle.

Kto wystartuje?

Powołanie otrzymało aż trzynastu skoczków. Jest to związane, z tym że możemy wystawić grupę krajową złożoną z sześciu skoczków. Na skoczni im. Adama Małysza będziemy mogli zobaczyć Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Jakuba Wolnego, Andrzeja Stękałę, Stefana Hulę, Klemensa Murańkę, Tomasza Pilcha, Aleksandra Zniszczoła, Pawła Wąska, Macieja Kota, Jarosława Krzaka i Jana Habdasa. W tym gronie mamy jednego debiutanta – to Jan Habdas, który jutro skończy 18 lat. Można więc powiedzieć, że młody skoczek sprawił sobie piękny prezent. Miejmy nadzieję, że niejedyny – podczas październikowych mistrzostw kraju młody skoczek zajął 6. miejsce. Wypada też podkreślić, że za Habdasem znalazł się choćby Kamil Stoch (Stoch zajął 7. miejsce).

Czy będziemy mogli mówić o najlepszym weekendzie w wykonaniu Polaków? O odpowiedź na to pytanie trudno – polska skocznia to teoretycznie atut, ale w praktyce może być różnie. Nie możemy też zapominać o tym, jak dotychczas prezentowali się nasi skoczkowie. Choć trzeba też przyznać, że skoki narciarskie to dość nietypowa dyscyplina. Najlepszym tego dowodem Halvor Egner GranerudNorweg był w Niżnym Tagile na pierwszym i trzecim miejscu, a w Kuusamo dwukrotnie nie przeszedł kwalifikacji.

Warte odnotowania jest też to, że w sobotę czeka nas pierwsza w tym sezonie rywalizacja drużynowa. W niedzielę odbędą się oczywiście zawody indywidualne.