Polacy wrócą z Pekinu bez medalu?

Polacy wrócą z Pekinu bez medalu?

Już jutro ruszają Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie! Niektórych ta informacja może zdziwić, ponieważ oficjalne otwarcie ma miejsce w piątek. Niemniej zostawmy to – ile krążków przywiozą polscy sportowcy?

Associated Press

Można powiedzieć, że jesteśmy na etapie, podczas którego pojawiają się rozmaite prognozy. Dużą popularnością cieszą się choćby typy amerykańskiej agencji Associated Press.

Typy tej agencji nie są dla nas dobre – jeżeli przewidywania Amerykanów się sprawdzą, Polacy wrócą z Chin bez żadnego krążka. Prognoza nie jest dobra, ale trzeba też pamiętać o tym, że ta prognoza nie wzięła się z niczego. Wystarczy wziąć pod uwagę polskich skoczków – zdobycie jakiegokolwiek medalu graniczy chyba z cudem. W innych konkurencjach brak medalu także nie będzie zaskoczeniem.

Z drugiej strony trzeba pamiętać o tym, że w sporcie mogą zdarzyć się niesamowite scenariusze. Krótko mówiąc, nikt nie wygrał przed startem. Można też dodać, że okres przed startem to czas, kiedy zawodnicy mogą stracić wiele – tyczy się to faworytów, jak i tych, którzy marzą o sprawieniu niespodzianki. Zresztą warto sobie przypomnieć historie niektórych faworytów – dominowanie w trakcie sezonu nie oznacza, że ktoś ma zagwarantowany medal. To po prostu znak, że ktoś jest na dobrej drodze do medalu. Musimy także mieć na uwadze testy związane z wiadomym wirusem – pozytywny wynik może pozbawić prawa startu. Ponadto już możemy usłyszeć o straconych szansach, a igrzyska jeszcze się nie zaczęły.

Jeżeli polscy sportowcy wrócą z Pekinu bez żadnego krążka, będzie to najgorszy występ od 1998 roku.