Mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej – sukces Polaków!

Mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej – sukces Polaków!

Polscy siatkarze plażowi zdobyli brązowy medal na niedzielnych zawodach w Mistrzostwach Europy. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pokonali w rozgrywkach Alexandra Brouwera i Roberta Meeuwesena. Wygrali pojedynek z wynikiem 2:0, co pozwoliło rodakom na zajęcie trzeciego miejsca i wywalczenie brązowego medalu.

Pojedynek o wejście do finału był zacięty

Niewiele brakowało, aby Polacy dostali się do półfinału. Zaciekle walczyli z holendrami do ostatniej minuty. Ostatecznie to jednak Stefan Boermansow i Yorickow De Groot zwyciężyli w meczu, co zagwarantowało im wejście do finału. Biało-czerwoni siatkarze gorzej od holendrów radzili sobie w ataku i popełniali więcej błędów. To przede wszystkim zaważyło na wyniku meczu.

Walka o trzecie miejsce siatkarzy była bardzo zacięta. Polacy odnieśli zwycięstwo między innymi dzięki bardzo dobrym serwisom Bartosza Łosiaka. Zarówno Polacy jak i Holendrzy w walce o brąz nie popełniali zbyt dużej ilości błędów.

W finale Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej złoty medal wywalczyli Norwegowie Anders Mol i Christian Sorum. Drugie miejsce i srebrny medal zdobyli Holendrzy Stefan Boermansow i Yorickow De Groot. Polacy zajęli trzecie miejsce i zgarnęli brązowy medal.