Liga Narodów siatkarzy: Polacy na trzecim miejscu!

Liga Narodów siatkarzy: Polacy na trzecim miejscu!

W niedzielę zakończyła się kolejna edycja Ligi Narodów siatkarzy. Reprezentacja Polski zajęła 3. miejsce.

Dobrze czy niedobrze?

Można przypuszczać, że wiele osób zastanawia się nad tym, jak ocenić ten wynik. Na pewno musimy pamiętać o tym, że Liga Narodów nie jest najistotniejsza – najistotniejsze są mistrzostwa świata, które rozpoczną się pod koniec sierpnia. Nie trzeba chyba nikomu przypominać, że dwa ostatnie mistrzostwa globu padły łupem naszej kadry.

Z drugiej strony półfinałowe starcie z USA ma prawo niepokoić. O ile na początku mieliśmy 2 przegrane sety po wyrównanej walce, to później doszło do katastrofy. Tak trzeba nazwać seta, w którym polska reprezentacja zdobywa 13 punktów. Oczywiście nie można też zapomnieć o starciu, dzięki któremu udało się zająć 3. miejsce. Rywalem byli Włosi i zespół ten nie był w stanie zdobyć nawet seta. Wypada jeszcze dodać, że Włosi byli gospodarzem turnieju finałowego siatkarzy.

Nowy trener i nowa kadra?

Pamiętajmy też od tym, że kadrę polskich siatkarzy od niedawna szkoli Nikola Grbić. Grbić to trener, który nieraz udowodnił, że zna się na swoim fachu, ale pewne sprawy mogą wymagać czasu. Warte podkreślenia jest też to, że możemy chyba mówić o przebudowie.

Nie brakuje zawodników doświadczonych, ale zakończenie kariery reprezentacyjnej przez Piotra Nowakowskiego i Michała Kubiaka to coś, obok czego nie sposób przejść obojętnie. Do tego nie można nie wspomnieć o kontuzji kolana Wilfredo Leona. Zresztą nie wiemy nawet, czy siatkarz ten wystąpi na mistrzostwach świata. Na ten moment można powiedzieć tyle, że Leon jest w szerokim składzie.

Informacje ze sportowych aren znajdziesz również w serwisie Sport Online.