Znamy trenerów siatkarek i siatkarzy!

Znamy trenerów siatkarek i siatkarzy!

Ostatnio polski sport może kojarzyć się z tym, że reprezentacja nie ma trenera. Wiele osób od razu pewnie pomyśli o reprezentacji polski w piłce nożnej, ale sprowadzanie tego do piłkarzy jest niesprawiedliwe.

Siatkarze i siatkarki mają trenera!

Sytuacja się jednak zmienia. Zresztą wystarczy powiedzieć, że jeszcze nie dawno przykładem mogła być siatkówka – trenera brakowało paniom i panom. Obecnie możemy mówić o nowym otwarciu – żeńską reprezentację poprowadzi Stefano Lavarini, natomiast męską zajmie się Nikola Grbić. Umowy obu trenerów obowiązują do 2024 roku (do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu). Trenerów brakowało dość długo, ponieważ wakaty miały miejsce blisko cztery miesiące. Niemniej zostawmy to – najważniejsze, żeby z upływem czasu można było mówić o owocnej współpracy.

Najważniejsza impreza tegorocznego sezonu to oczywiście mistrzostwa świata. Wypada też podkreślić, że Polska jest współgospodarzem mistrzostw świata siatkarek (drugim gospodarzem jest Holandia). Granie w swoim kraju zobowiązuje, ale ostatnie mistrzostwa świata z udziałem Polek odbyły się w 2010 roku. Trudno powiedzieć, jakie oczekiwania zostaną postawione przed trenerem. Przy polskich siatkarzach jest zupełnie inaczej – Polacy wystąpią w Rosji i tym samym staną przed szansą na trzecie złoto z rzędu. Nasi siatkarze dysponują ogromnym potencjałem, ale nie brakuje też bardzo groźnych konkurentów. Najlepszym tego przykładem ubiegły rok.

Wydaje się, że emocji nie powinno zabraknąć. Do tego warto też pamiętać o tym, że sezon kadrowy rozpoczyna się już na przełomie maja i czerwca – chodzi o początek zmagań w Lidze Narodów.