Polscy piłkarze ręczni zakończyli fazę wstępną. Mamy awans!

Polscy piłkarze ręczni zakończyli fazę wstępną. Mamy awans!

Trwają mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych i trzeba przyznać, że nasi reprezentanci spisują się naprawdę dobrze. Wystarczy powiedzieć, że Polacy zakwalifikowali się do rundy zasadniczej.

Jak przebiegała faza wstępna?

Rozgrywki rozpoczęły się od fazy wstępnej, czyli 24 drużyny podzielono na 6 grup – w każdej znalazły się 4 drużyny. W rundzie zasadniczej wystąpi 12 zespołów – po dwie najlepsze z każdej grupy. Od początku było więc wiadomo, że o awans nie będzie łatwo.

Niemniej jednak możemy mówić o spokojnym awansie – Polacy pokonali Austrię 36:31 i zwyciężyli z Białorusią 29:20. Okoliczności tak się ułożyły, że ostatni mecz nie decydował o awansie, a o pierwszym miejscu w grupie. Z jednej strony rywalem Niemcy, a z drugiej chodziło o Niemców mocno osłabionych. Mogliśmy mówić o sprzyjających okolicznościach, tylko że sprzyjające okoliczności trzeba jeszcze umieć wykorzystać. Oczywiście nie można też zapomnieć, że osłabiona reprezentacja Niemiec to wciąż niezwykle groźna reprezentacja.

Podopieczni Patryka Rombla ulegli swoim rywalom 30:23. Pewnie można usłyszeć o niewykorzystanej szansie, ale zostawmy to – przed Polakami minimum 4 spotkania. Do tego wypada zaznaczyć, że Polaków również nie omijały kłopoty.

Druga faza

W drugiej fazie trzeba będzie zmierzyć się z Norwegią, Rosją, Szwecją i Hiszpanią. W grupie będą jeszcze reprezentanci Niemiec i co warte podkreślenia, wspomniana porażka ma znaczenie dla układu tabeli. Najbliższy mecz to starcie z Norwegią i starcie to odbędzie się już w czwartek. Dwie najlepsze ekipy na koniec fazy zasadniczej trafiają do półfinału.

Informacje sportowe znajdziesz także w serwisie Sport Online.