Michał Winiarski trenerem reprezentacji Niemiec!

Michał Winiarski trenerem reprezentacji Niemiec!

W piłce nożnej czasami słyszy się o wielkim zamieszeniu spowodowanym efektem domina. Jak się okazuje, efekt domina ma miejsce nie tylko w piłce nożnej.

Znamy nowego trenera reprezentacji Niemiec!

Za przykład może posłużyć siatkówka i to, że nowym trenerem reprezentacji Niemiec został 38-letni Michał Winiarski. Winiarski to postać, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać – nie tak dawno fantastyczny przyjmujący, natomiast obecnie zdolny trener.

Prowadzenie reprezentacji Niemiec nie jest równoznaczne z opuszczeniem Trefla Gdańsk, ale wiemy, że „Winiar” będzie pracował tam tylko do końca sezonu. Nowym trenerem Trefla zostanie Andrea Anastasi, dla którego będzie to powrót do Gdańska po trzyletniej przerwie. Aczkolwiek Winiarski nie zamierza skupiać się wyłącznie na byciu trenerem reprezentacji Niemiec – „Winiar” przenosi się do Aluronu CMC Warty Zawiercie.

Zaczęliśmy od końca i wypadałoby wrócić do początku. Początkiem tego całego zamieszania było odejście Bernardo Rezende – utytułowany Brazylijczyk rozstał się z reprezentacją Francji. W takiej sytuacji Francuzi musieli szukać zastępstwa i padło na Andreę Gianiego, który tym samym pożegnał się z naszymi zachodnimi sąsiadami.

Wielka szansa

Nie ma co ukrywać, że przed Winiarskim ogromna szansa na to, aby jego kariera nabrała rozpędu. Z drugiej strony możemy mówić o sporym ryzyku – niedoświadczony trener obejmuje reprezentację, z którą trzeba liczyć się w świecie. Niemcy nie są może w ścisłym topie, ale na pewno nie schodzą poniżej określonego poziomu.

Informacje ze świata siatkówki możesz znaleźć także tutaj.