Znamy rywali Polski na mistrzostwach świata!

Znamy rywali Polski na mistrzostwach świata!

Dziś rozlosowano grupy tegorocznych mistrzostw świata w Katarze. Polacy trafili do grupy C i zmierzą się w niej z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską.

Czego możemy się spodziewać?

Nie ma co ukrywać, że przed losowaniem było sporo emocji. Występ Polski na mistrzostwach świata to zawsze wielkie wydarzenie. Do tego nie można zapomnieć o ostatnich niepowodzeniach – dość powiedzieć, że Polska ostatni raz wyszła z grupy w 1986 roku. Wyjście z grupy na mistrzostwach świata to wydarzenie, które pamiętają czterdziestoparolatkowie! Czy pod koniec roku to się zmieni?

Będzie się działo!

Czesław Michniewicz wielokrotnie udowodnił, że potrafi przygotować się na teoretycznie trudniejszego rywala. Niemniej jednak przed nim najważniejsze zadanie w dotychczasowej karierze. Jeżeli podoła, z pewnością doczeka się wielu pochwał. Gdy stanie się inaczej, atmosfera będzie inna (bo inaczej być nie może). Musimy też pamiętać o tym, że pewne znaczenie ma styl – można odpaść po naprawdę dobrej grze. Takie odpadnięcie też wiąże się z żalem, ale jakość na dłuższą metę gwarantuje sukces.

Warte odnotowania jest też to, że w grupie C nie mamy drugiego przedstawiciela z Europy – piłka europejska może różnić się od azjatyckiej czy jakiejkolwiek innej. Zresztą mamy powtórkę z 2018 roku – wtedy mierzyliśmy się z Senegalem, Kolumbią i Japonią. Można też usłyszeć o tym, że Lewandowski będzie mógł rywalizować z Messim. Piłkarz PSG nie ma ostatnio dobrych miesięcy, ale uczciwie trzeba przyznać, że jest klasą samą w sobie. Do tego to dla niego prawdopodobnie ostatnie mistrzostwa świata (dla Roberta może też). Spotkanie z Argentyną czeka nas na koniec fazy grupowej i chyba wszyscy mamy nadzieję, że to nie będzie dobrze znany mecz o honor. Mistrzostwa rozpoczniemy od pojedynku z Meksykiem, natomiast później zmierzymy się oczywiście z Arabią.