Lewandowski podpisał kontrakt z Barceloną!

Lewandowski podpisał kontrakt z Barceloną!

Trochę to wszystko trwało, ale mamy prawdziwy hit tego lata – Robert Lewandowski w poniedziałek został zawodnikiem Barcelony! Co więcej, Polak podpisał aż czteroletni kontrakt.

Koniec pewnej epoki

Nie ma co ukrywać, że w lidze niemieckiej coś się skończyło. Wystarczy powiedzieć, że do Barcelony odszedł zawodnik, który na niemieckich boiskach zdobył 312 goli. Gdyby tylko chciał, prawdopodobnie byłby najlepszym strzelcem w historii tych rozgrywek. Do pierwszego miejsca zabrakło zaledwie 53 bramek! Nie można jednak patrzeć na to wszystko wyłącznie przez pryzmat liczby trafień – Robert siedem razy był najlepszym strzelcem. Do tego mowa o piłkarzu, który 10 razy wywalczył mistrzostwo Niemiec. Brakuje słów, aby opisać to, co w ostatnich latach działo się w Bundeslidze. Dodatkowo możemy być bardzo dumni, że ta piękna historia była pisana przez Polaka.

Nie można również zapomnieć, że koniec jednego jest początkiem czegoś drugiego. W Barcelonie widać dużą radość z transferu Polaka. Trzeba też przyznać, że niektórym nie podoba się sposób pokazywania tego transferu – w świecie wirtualnym, jak i rzeczywistości. Trudno też z tym nie dyskutować, ale zostawmy to w tym momencie. Wróćmy za to do czteroletniego kontraktu – kontrakt ten to wyraz ogromnej wiary w Lewandowskiego. Rzecz jasna nie chodzi wyłącznie o formę w ostatnich latach – nasz napastnik niedługo kończy 34 lata. Trzeba w ogóle przyznać, że ostatnio kariery piłkarzy uległy znacznemu wydłużeniu. Do tego Robert unika poważniejszych kontuzji.

Nieoficjalny debiut Lewandowskiego ma mieć miejsce w niedzielę (24 lipca), kiedy „Blaugrana” podejmie Real Madryt. Spotkanie to odbędzie się o 5:00 czasu polskiego. Niekorzystna godzina wynika z tego, że oba kluby są w trakcie tournée po Ameryce Północnej. Oficjalny debiut Polaka powinien przypaść 13 sierpnia – podopieczni Xaviego zmierzą się wtedy na własnym obiekcie z Rayo Vallecano. Będzie to oczywiście pierwsza kolejka nowego sezonu ligi hiszpańskiej.