Polacy pokonali Rosję w ME w siatkówce 3:0! Polscy siatkarze idą jak burza

Wtorkowy mecz okazał się ogromną porażką Rosjan. Polacy grali fenomenalnie i pokonali przeciwników 3:0. Dzięki temu zwycięstwu Polska zagwarantowała sobie pewne miejsce w półfinale Mistrzostw Europy w piłce siatkowej.

Biało-czerwoni zmiażdżyli Rosjan w Gdańsku

Już w pierwszym secie praktycznie Polacy nie dali Rosjanom szansy na zwycięstwo. Przeciwnicy tracili kolejne punkty, a serwisowali głównie nasi. Polscy siatkarze wygrali ogromną przewagą 25 punktów, podczas gdy Rosjanom udało się zdobyć zaledwie 14.

W drugim secie wicemistrzowie wreszcie podjęli walkę, ale i tak ostatecznie przegrali 24:26 na korzyść biało-czerwonych. Po ciężkim drugim secie polscy siatkarze jeszcze bardziej zmobilizowali siły do walki o zwycięstwo. Ostatecznie pokonali rywali 25:19 i awansowali do półfinałów.

Polscy siatkarze przełamali złą passę po latach

W ostatnich latach biało-czerwoni najczęściej odpadali w Mistrzostwach Europy w ćwierćfinałach. Zwycięstwo z Rosją dało polskim siatkarzom wreszcie ogromną szansę i nadzieję na złoto w finale ME.

Kolejny mecze półfinałowe i finałowe zostaną rozegrane w Katowickim Spodku w dniach 18-19 września. Jeszcze nie wiadomo, z kim Polska rozegra mecz półfinałowy. Przeciwnik wyłoni się po środowym meczu Słowenii i Czech.