Ronaldo oficjalnie przechodzi do Manchester United!

Ronaldo oficjalnie przechodzi do Manchester United!

To już postanowione Cristiano Ronaldo wraca do Manchester United. Juventus Turyn na transferze Portugalczyka zarobi około 23 miliony funtów. Ronaldo po dwunastu latach wraca do angielskiego klubu. Piłkarz podpisał kontrakt na dwa lata. Zarobi na nim 25 milionów euro za sezon.

Ronaldo przechodzi do Czerwonych Diabłów

Dzień przed oficjalnym ogłoszeniem transferu głównym zainteresowanym kupnem Portugalczyka był Manchester City. Ostatecznie to jednak Czerwone Diabły zdecydowały się na przejęcie Cristiana Ronaldo. Niebawem odbędzie się oficjalna prezentacja piłkarza w dawnej drużynie. Podobno Czerwone Diabły zapłaciły za Portugalczyka 20 milionów euro, a pozostałe 3 miliony będą sukcesywnie wypłacane po dotrzymaniu warunków kontraktu.

Juventus chciał się pozbyć Portugalczyka

Od jakiegoś czasu było wiadomo, że Juventus szuka chętnego klubu do sprzedaży piłkarza. Włochów nie stać na wysoką wypłatę dla Portugalczyka. W rezultacie to było powodem sprzedaży Ronaldo do Manchesteru United po niewygórowanej cenie. 20 milionów euro to niewiele w porównaniu z 117 milionami, które w poprzednim transferze Juventus w 2018 roku zapłacił Manchesterowi za piłkarza. Portugalczyk był związany z Czerwonymi Diabłami w latach 2003-2009. To był niewątpliwie dobry czas dla piłkarza. Wraz z drużyną Anglików rozegrał 292 spotkania, w czasie, których zaliczył 118 bramek i 69 asyst.

Pozostaną dobre wspomnienia z Juventusu

Podczas swojej obecności w Turynie Ronaldo rozegrał 134 mecze klubowe. W rezultacie piłkarz łącznie zaliczył 101 bramek i udzielił 22 asyst. Niewątpliwie z jego pomocą drużyna zdobyła dwa Superpuchary i Jeden puchar Włoch. Juventus ma na koncie także dwa zdobyte mistrzostwa. Klubowi nie udało się jedynie odnieść zwycięstwa w Lidze Mistrzów.