Nadal chce zagrać na Wimbledonie!

Nadal chce zagrać na Wimbledonie!

W ostatnim czasie wiele mówi się na temat Rafaela Nadala. Ma to związek z sukcesami, jak i problemami zdrowotnymi.

Występ na Wimbledonie?

Można przypuszczać, że wielu kibiców zadawało sobie pytanie, czy słynny zawodnik ma szansę na występ podczas Wimbledonu? Nie można zapomnieć o tym, że triumf w wielkoszlemowym Roland Garros wiązał się ze sporym poświęceniem – legendarny Hiszpan grał na środkach przeciwbólowych. Wiadomo też, że chodzi o problem ze stopą, który ma związek z rzadką chorobą zwyrodnieniową.

Nie można też zapomnieć, że Nadal dawał do zrozumienia, iż każde starcie może okazać się ostatnim. Dość powiedzieć, że niektórzy obawiali się, iż zwycięski finał w Paryżu będzie pożegnaniem z profesjonalnym tenisem. Tak się jednak nie stało, ale realnie rzecz biorąc, występ w trakcie Wimbledonu zdawał się mało prawdopodobny.

W dobrym kierunku

Dalej nie należy mówić, iż coś jest przesądzone, aczkolwiek stan zdrowia legendarnego tenisisty wydaje się poprawiać. Jak można przeczytać, Nadal poinformował, iż od tygodnia nie kulał. Do tego możemy powiedzieć, że cel jest jasny – pojawienie się w Londynie.

Jeżeli Hiszpan pojawi się w stolicy Anglii, będziemy mogli mówić o przerwaniu rozbratu z nawierzchnią trawiastą (ostatni występ w 2019 roku). Co za tym idzie, trudno rozmawiać na temat szans w zawodach. Z drugiej strony musimy pamiętać, że mowa o zawodniku, który w tym roku podczas turniejów wielkoszlemowych nie ma sobie równych. Krótko mówiąc, są sportowcy, których nie można lekceważyć w żadnych okolicznościach i Nadal się do takich sportowców zalicza.

Pierwsza runda Wimbledonu rusza już 27 czerwca!