Lech pokonał Karabach!

Lech Poznań pokonał u siebie azerski Karabach Agdam 1:0 i tym samym zbliżył się do drugiej rundy eliminacji, których stawką jest gra w Lidze Mistrzów. Rewanż odbędzie się 12 lipca o godz. 18:00 na stadionie w Baku.

Trudny rywal

Od początku wiadomo było, że azerska ekipa będzie groźna. Wystarczy zwrócić uwagę na ostatnie lata – rywalizacja w fazie grupowej europejskiego pucharu jest dla tego klubu czymś zupełnie normalnym.

Przechodząc do meczu, można powiedzieć, że w pewnym momencie dość wyraźnie zarysowała się przewaga gości. Niemniej jednak piłka nożna to taka gra, gdzie najważniejsze to strzelać gole. Karabach miał problem ze sforsowaniem defensywy Lecha, a Lech nie miał problemu ze sforsowaniem obrony Karabachu. W 41. minucie Pereira zagrał świetnie do Ishaka, a ten pokonał bramkarza rywali. Na stadionie zapanowała wielka radość, ale do końca spotkania było jeszcze daleko – należało spodziewać się trudności.

Druga połowa nie była łatwa, aczkolwiek trzeba przyznać, że Lech zaprezentował się ze znacznie lepszej strony. Dość powiedzieć, że można było liczyć na to, iż prowadzenie zostanie podwyższone. Tak się jednak nie stało i skończyło się na skromnym zwycięstwie.

W rewanżu trudniej?

Nie można też zapomnieć o tym, że za nami dopiero pierwsza część dwumeczu. Można również przypuszczać, że w rewanżu będzie znacznie trudniej niż w pierwszym starciu. Nie chodzi nawet o kibiców i chęć odrobienia straty – w Baku gra się ciężko ze względu na pogodę. Ktoś może powiedzieć, że pogoda jest taka sama dla obu ekip, ale to zbyt duże uproszczenie. Jeśli Lech upora się z Karabachem, czekać będzie FC Zurich, czyli prawdopodobnie jeszcze trudniejsza przeszkoda. Warto też pamiętać o tym, że droga do Ligi Mistrzów jest bardzo daleka – trzeba pokonać aż 4 rywali.

Informacje ze świata piłki nożnej znajdziesz także tutaj.