Robert Lewandowski wraca do Bayernu Monachium!

Robert Lewandowski wraca do Bayernu Monachium!

Wszyscy przyzwyczailiśmy się do tego, że latem można usłyszeć o potencjalnym odejściu Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium. Oczywiście teraz sytuacja jest inna, ale niewykluczone, że koniec historii będzie dobrze nam znany.

Odejście do Barcelony?

Dla przypomnienia – po zakończeniu ostatniego sezonu Robert Lewandowski powiedział, że jego przygoda z Bayernem Monachium dobiegła końca. Taki komunikat wywołał lawinę spekulacji i co by nie mówić, od razu stało się jasne, że Polak bierze pod uwagę jedynie Barcelonę. Barcelona wydaje się klubem słabszym od Bayernu, ale nie można zapomnieć o historii i tym, jakie plany mają włodarze. Gra w stolicy Katalonii cały czas może ekscytować!

Z drugiej strony trzeba jednak pamiętać o obowiązującym kontrakcie. Umowa Polaka z mistrzem Niemiec wygasa dopiero za rok. W takiej sytuacji mamy raczej dwie opcje – przejście latem i zarobienie przez Bayern pieniędzy lub odejście za rok i to za darmo. Trudno wyobrazić sobie zmianę klubu w trakcie sezonu – pomijając już nawet to, że czeka nas spore zamieszanie w związku z nietypowym terminem mistrzostw świata.

Barcelona nie odpuści?

Co więcej, możemy usłyszeć o tym, że Barcelona wysłała już 3 oferty. Oczywiście wszystkie odrzucono. Wiadomo też, że klub ze stolicy Katalonii nie odpuszcza, co dowodzi, iż z Robertem wiązane są ogromne nadzieje. Warto jeszcze dodać, że kolejna oferta ma opiewać na kwotę bliską 50 milionów euro. Wydaje się, że to sporo za niemal 34-letniego napastnika, któremu za rok wygasa kontrakt (gole to nie wszystko). Niemniej słyszy się, że Bayern chce więcej. Jakkolwiek to się zakończy, sytuację można określić ciekawą.

Przygotowania do sezonu

Do końca letniego okienka transferowego droga daleka, ale Robert chciałby dołączyć do Barcelony jak najszybciej. Ponadto jutro (12 lipca) do treningów wraca Bayern. Niektórzy myśleli, że w związku z tym będziemy mieli do czynienia ze strajkiem Polaka, ale nic bardziej mylnego. Robert Lewandowski zjawi się w Monachium i rozpocznie przygotowania z Bayernem, ale niezmiennie chce odejść.

Czy jednak do transferu dojdzie?