Holenderska reprezentacja bez czołowych piłkarzy

Holenderska reprezentacja bez czołowych piłkarzy

Już w najbliższy piątek 4 września br. Biało Czerwoni wracają na boiskowe salony.

Reprezentacja Jerzego Brzęczka wystąpi tym razem w Amsterdamie, gdzie zmierzy si ę z drużyną Holandii. Przerwa polskiej drużyny trwała dość długo, bo prawie 300 dni. Miejmy nadzieję, że piłkarze przygotowali się odpowiednio w tym czasie i będziemy mogli z dumą oglądać ich poczynania jutro na boisku.

Ja wiadomo drużyna rywali jest lekko osłabiona. Mecz odbędzie si ę bez wiodących zawodników. Na boisku nie zobaczymy Stefana de Vrija. Obecny tymczasowy trener reprezentacji niderlandzkiej ma zamiar przeprowadzić także kilka zmian w swojej drużynie.

Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie na stronie OnsOranje -28 latek nie wystąpi w jutrzejszym spotkaniu  z powodu poważnej kontuzji. Nie wiadomo także jak potoczą się kolejne rozgrywki, wszystko zależy od stanu zdrowia Stefana de Vrija. Niestety to nie tylko jedna absencja w drużynie podczas piątkowego meczu. W reprezentacji Oranje nie zagrają również inni zawodnicy.

A jak na chwilę obecną wygląda sytuacja w polskiej reprezentacji? Jak już wiadomo w barwach Biało-Czerwonych nie wystąpi także Robert Lewandowski. Po udanym sezonie i zwycięstwie Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów nadszedł czas na regenerację sił i zasłużony odpoczynek. Na pewno brak króla strzelców wśród polskich zawodników osłabi pozycję reprezentacji. Nie ma jednak piłkarzy niezastąpionych. Podczas meczu rolę kapitana sprawował będzie Kamil Glik. Problemy ze zdrowiem mają także niektórzy pomocnicy z polskiej drużyny.

Nadzieja umiera ostatnia i miejmy nadzieję, że nasi piłkarze utrzymają poziom Lewego i dostarczą nam wielu pozytywnych emocji podczas jutrzejszego spotkania. Na pewno zobaczymy Krychowiaka, Zielińskiego i Grosickiego.

Mecz odbędzie się na stadionie Johan Cruijff W Amsterdamie o godzinie 20:45. Polscy piłkarze już są w Holandii. Po meczu drużyna reprezentacji Polski zostanie jeszcze dwa dni w Amsterdamie i stamtąd uda się na kolejne rozgrywki. Tym razem do Bośni i Hercegowiny. Spotkanie zaplanowano na 7 września br. Kolejnym meczem Polski będzie mecz z drużyną Italii.

Z reprezentacją holenderską Polacy spotkają się ponownie tym razem na polskiej ziemi w Chorzowie. Przewidywalny termin meczu to 18 listopada br.