Koronawirus w drużynie Chemik Police

Koronawirus w drużynie Chemik Police

Kto by się spodziewał, że w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce i na świecie ten rok odbije się negatywnie również na wielu dyscyplinach sportowych.

Puste trybuny, bez kibiców, zarażeni trenerzy, zawodnicy na kwarantannie to ostatnio dość popularne tematy w zakładach sport w wielu mediach.

Jak podają najnowsze ustalenia reprezentacja siatkówki kobiet Chemik Police prawdopodobnie została zakażona koronawirusem. Jedno jest pewne drużyna najbliższe dni spędzi na kwarantannie. Nie jest to dobra wiadomość dla kobiet grających w reprezentacji Chemika Police, ponieważ aktualnie wszystkie mecze, treningi i rozgrywki prowadzą do przygotowań związanych z rozpoczęciem nowego sezonu. Nie mniej jednak zdrowie jest najważniejsze. Obecnie prawdopodobnie tylko jedna zawodniczka zmaga się z wirusem, ale niestety według procedur cała drużyna musi poddać się kwarantannie i testom. Personalia kobiety nie zostały ujawnione.

Niestety jak wiadomo w ostatnim czasie nie jest to pierwszy przypadek z wirusem w drużynie. Podobne zdarzenie z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa miało miejsce także w kobiecej reprezentacji w Łodzi. Zespół łódzki przeszedł także kwarantannę i obecnie wszystkie zawodniczki są zdrowe i wróciły do gry. Gdańska drużyna Trefla także zmagała się z wirusem w ostatnim czasie. Na szczęście zwodnicy okazali się silniejsi w rozgrywkach z wirusem i pokonali go drużynowo.

Miejmy nadzieję, że i w tym przypadku tak będzie. W przeciwnym razie zapowiedziane rozgrywki zostaną odwołane i przełożone.