Zwycięstwo i wielki sukces Magdy Linette

28-letnia Polka i tenisistka Magdalena Linette wygrała swój nowojorski pojedynek z reprezentantką Czarnogóry Danką Kovinic.

To wielki sukces dla Polki, bowiem oprócz zwycięstwa zyskała ona także awans do trzeciej fazy. Zmagania sportowe kobiet trwały trzy godziny podczas których Linette wygrała 6:1, 6:7, 7:6.

Linette miała bardzo trudne rundy podczas US Open. W pierwszej z nich zmagała się Maddison Inglis. To starcie bardzo zmęczyło Polkę, najgorsze były ostatnie minuty gry. Psychiczne zmęczenie pojawiło się także w momencie gdy spotkanie było odwoływane i przesuwane ze względu na sytuację z wirusem.  Odwołany został także Wimbledon, a większość zawodów została przesunięta na jesień. Mimo wszystko wielkoszlemowy turniej doszedł w końcu do skutku.

Wszystkie turnieje na pewno odbędą się z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Najgorsze, a zarazem przykre jest to, że odbędą się przy pustych trybunach.

Bieżące rozgrywki rozpoczęły się z opóźnieniem. Nawierzchnia ze względu na opadu atmosferyczne pozostawiała także wiele do życzenia. Linette starała się od samego początku stanęła na wysokości zadania. Weszła z przytupem na kort i starała się bronić serwisy.

Pierwszy set zakończył się 6:1. Druga runda nie była już taka łatwa, pojawiły się bardziej skomplikowane piłki ze strony przeciwnej. Można by rzec, że obiec Panie szły „łeb w łeb”. 28-latka traciła energię. Pojawiły się także sytuacje uniemożliwiające zakończenie gry. W kolejne rozgrywce obie Panie powtórzyły scenariusz  z drugiej rundy i zafundowały dużo emocji. Mimo wszystko to właśnie nasza rodaczka odniosła zwycięstwo nad swoją rywalką  i zdobyć cztery punkty pod rząd.

Tym sposobem Linette znalazła się w trzeciej rundzie US Open. Tenisistka spotka się teraz z estońską zawodniczką Anett Kontaveit.