Formuła 1 w towarzystwie lekarzy i pielęgniarek

Formuła 1 w towarzystwie lekarzy i pielęgniarek

Już w najbliższą niedzielę 6 września br. odbędzie się wielkie wydarzenie Grand Prix Włoch Formuły 1.

Większość wielkich wydarzeń sportowych odbywa się obecnie niestety przy pustych trybunach. Tak będzie także i tym razem podczas Formuły 1 we Włoszech. Jednak Włosi wyszli  z inicjatywą podziękowania służbom medycznym i lekarzom za ich ciężką pracę i walkę z koronawirusem i zaprosili ich na to niezwykle prestiżowe wydarzenie.

Zaproszenie zostało wysłane do 250 osób, pracowników służby zdrowia. Głównym inicjatorem, a zarazem sponsorem biletów jest Ferari. Przedstawiciele Ferari uważają, że to właśnie lekarze i pielęgniarki były na pierwszej linii frontu w tej nierównej walce i to właśnie im chcą podziękować chociażby w ten sposób.

COVID 19 mimo, że rozpoczął się w Chinach, to dotknął także europejskie państwa. Najbardziej drastyczne skutki odnotował wśród włoskiego społeczeństwa . Włochy jako kraj nie były przygotowane na taką sytuację i tak dużą liczbę zgonów.

Sytuacja w Italii zaczęła się stopniowo poprawiać, a kraj otworzył się także w wakacje dla turystyki międzynarodowej. Wznowiono loty, otworzono bary i tawerny, oraz ogłoszono także, że wyścigi Formuły 1 oficjalnie dojdą do skutku. Planowane są także kolejne spotkania F1. Oprócz Grand Prix Włoch odbędzie się także GP Toskanii i GP Emilia Romagna.

Kolejne imprezy odbędą się już prawdopodobnie w towarzystwie kibiców na trybunach. Przewidywalna pula biletów podczas GP Toskanii wynosi 2880.