Unia Leszno zyskała trzech nowych zawodników!

Unia Leszno zyskała trzech nowych zawodników!

Unia Leszno oficjalnie potwierdziła w przyszłym sezonie przyjęcie do swojej kadry trzech nowych zawodników. Będą to dwaj Duńczycy oraz Australijczyk. Zawodnicy z Danii mają już na swoich kontach zdobyte tytuły mistrzostw świata. Nowi zawodnicy z pewnością przyczynią się jeszcze bardziej do umocnienia Klubu Unia Leszno.

Wyłonieni na podstawie dwóch treningów punktowanych

Treningi punktowane miały na celu weryfikację umiejętności i chęć zatrudnienia najlepszych żużlowców. Najlepsi w klasyfikacji okazali się właśnie dwaj Duńczycy, czyli bracia Knusenowie Jesper oraz Jonas. Przede wszystkim to jedni z najlepszych zawodników na świecie w klasie 250 c. Swój tytuł mistrza świata Jonas zdobył w 2017 roku, a Jesper dwa lata później.

Ostatnim nowym zawodnikiem został Australijczyk James Pearson. Młody i utalentowany szesnastolatek dopiero zdobywa doświadczenia na torach. Roman Jankowski jednak dojrzał w nim ogromny talent i potencjał do rozwoju kariery. Pearson w tym roku zajął 6 miejsce w IMŚ w klasie 250cc. Wygrał także Darcy Ward Invitational i mistrzostwa stanowe.