Polacy odpadli, ale Superprzewaga w Superbet na Katar wciąż trwa!

Polacy odpadli, ale Superprzewaga w Superbet na Katar wciąż trwa!

Polacy na Mistrzostwach Świata w Katarze dotarli do 1/8 finału. Na tym etapie lepsi okazali się Francuzi, co jednak nie oznacza, że skończyły się już wszystkie emocje.

Wytypuj triumfatora mundialu i pozostałych medalistów, a przy okazji skorzystaj z promocji Superprzewaga w Superbet na Katar.

Najlepszy wynik Polski od 36 lat

Reprezentacja Polski na Mistrzostwach Świata w Katarze wyrównała rezultat z 1986 roku, czyli awans do TOP16. Przez 36 lat czekaliśmy na dotarcie do tej fazy turnieju. Warto jednak zaznaczyć, że dawna formuła rozgrywek grupowych premiowała także niektóre drużyny z trzecich miejsc, co właśnie wykorzystali Polacy w 1986 roku.

Rok rozgrywania mundialu Wynik reprezentacji Polski
 

1986

1/8 finału – porażka 0:4 z Brazylią, a w grupie 3. miejsce po remisie 0:0 z Marokiem, zwycięstwie 1:0 z Portugalią oraz porażce 0:3 z Anglią
1990 Brak kwalifikacji do turnieju finałowego
1994 Brak kwalifikacji do turnieju finałowego
1998 Brak kwalifikacji do turnieju finałowego
 

2002

Faza grupowa – 4. miejsce w grupie po porażkach 0:2 z Koreą Południową, 0:4 z Portugalią oraz zwycięstwie 3:1 ze Stanami Zjednoczonymi
 

2006

Faza grupowa – 3. miejsce w grupie po porażkach 0:2 z Ekwadorem, 0:1 z Niemcami oraz zwycięstwie 2:1 z Kostaryką
2010 Brak kwalifikacji do turnieju finałowego
2014 Brak kwalifikacji do turnieju finałowego
 

2018

Faza grupowa – 4. miejsce po porażkach 1:2 z Senegalem i 0:3 z Kolumbią oraz zwycięstwie 1:0 z Japonią
 

2022

1/8 finału – porażka 3:1 z Francją, a w grupie 2. miejsce po remisie 0:0 z Meksykiem, zwycięstwie 2:0 z Arabią Saudyjską oraz porażce 0:2 z Argentyną

Kontrowersje wobec stylu gry polskiej kadry

Wynik to jedno, ale styl to zupełnie inna kwestia. W całym kraju rozgorzała dyskusja dotycząca sposobu gry polskiej reprezentacji. Główne zarzuty dotyczyły zbyt defensywnej taktyki, która była aż nadto widoczna podczas spotkań z Meksykiem, Argentyną oraz – w mniejszym stopniu – z Arabią Saudyjską. Można wręcz stwierdzić, że praktycznie przez całą fazę grupową nadrzędnym celem było stracić jak najmniej bramek.

Dopiero spotkanie z Francją uświadomiło, że Polacy mogą grać ofensywnie. Stwarzanie sytuacji bramkowych, wymienianie podań i częstotliwość ataków weszły na znacznie wyższy poziom niż w trakcie grupowych pojedynków. Tym bardziej zasadne jest pytanie, czy lepiej grać ładnie i przegrać, czy brzydko i wygrać? Czy nasza kadra jest w stanie połączyć dobre rezultaty z przyjemną dla oka grą?

Mistrzostwa trwają, a wraz z nimi Superprzewaga w Superbet na Katar

Wprawdzie większość spotkań rozgrywanych w ramach mundialu w Katarze została już zakończona, ale najważniejsze rozstrzygnięcia dopiero przed nami. To jednocześnie oznacza, że Superprzewaga w Superbet na Katar wciąż obowiązuje. Zasady jej użycia są bardzo proste – jeśli w dowolnym momencie spotkania wytypowany przez Ciebie zespół uzyska dwubramkowe prowadzenie, Twój zakład od razu stanie się zwycięski. Końcowy wynik meczu nie ma wtedy żadnego znaczenia.