Rowery marki Haibike – co warto o nich wiedzieć? Dlaczego je kochamy?

Rowery marki Haibike – co warto o nich wiedzieć? Dlaczego je kochamy?

Wszystkie rowery elektryczne Haibike, w przeciwieństwie do tanich chińskich modeli są zbudowane z myślą o trwałości. Jakie są inne zalety rowerów elektrycznych Haibike?

Dlaczego kochamy rowery Haibike?

Wszystkie rowery tej marki wyposażone są w silniki i baterie najlepszych producentów Bosch i Yamaha. Dzięki temu można naładować swoją baterię nawet 1000 razy. Jedno ładowanie baterii wystarcza na przejechanie od 100 do 150 km, w zależności od tego, jaki tryb wybierzesz.

Ramy ebików i rowerów Haibike wykonane są wyłącznie z aluminium lub włókna węglowego. Haibike to niemiecki producent rowerów elektrycznych. Został założony w 1995 roku przez WinoraGroup, która ma ponad 100-letnie doświadczenie. Haibkie to połączenie jakości i dynamiki startu.

Haibike – marka, którą pokochali rowerzyści

Haibike to jedna z najnowszych europejskich marek. Została założona w Niemczech w 1995 roku. Jej założycielami byli Felix i Suzanne Puello. Byli oni prezesami Winora Group, producenta rowerów o długim dziedzictwie. 

Rowery początkowo były firmowane przez macierzystą markę Winora. Ale potem firma zaczęła wypuszczać rowery pod własną nazwą. Haibike jest obecnie częścią holdingu Accell group, wraz z wieloma innymi europejskimi producentami.

Historia firmy zmieniła się diametralnie w 2012 roku, gdy rowerów Haibike używała w zawodach znana lekkoatletka Sabina Spitz. Na rowerze Haibike zdobyła ona w tym samym roku srebrny medal olimpijski w Londynie.

Rowery tej firmy do dziś są wykorzystywane w prestiżowych wyścigach cross-country (wyścigi po trudnym terenie). Haibike jest głównym sprzętem wyścigowym wielu niemieckich zawodowców.

Rowery Haibike – najwyższa jakość 

Modele tej marki to przede wszystkim jakość. Rama jest najważniejszym elementem jazdy na rowerze. To ona przenosi największe obciążenia. Haibike oferuje 5-letnią gwarancję na wszystkie ramy. Profesjonaliści chwalą również inżynierię i design rowerów. Rowery Haibike są najlepszymi rowerami wyścigowymi. Wszystko jest drobiazgowo zaplanowane. Nowoczesne materiały i technologie takie jak odlewanie grawitacyjne sprawiają, że rama jest lekka i mocna. Dzięki temu każdy węzeł ramy jest mocniejszy, co zwiększa wytrzymałość całej konstrukcji.

HaiBike stosuje wiele innowacyjnych technologii podczas projektowania i budowy rowerów. Ramy wykonywane są przy użyciu technologii hydroformowania. Zapewnia to mocną, lekką konstrukcję, wysoką wydajność i obniżoną wagę (średnio rowery elektryczne Haibike ważą 20 kg).

W trójkącie ramy mieszczą się silniki elektryczne. Zapewnia to idealne rozłożenie masy i chroni jednostkę napędową przed brudem, kurzem i kamieniami. Moc napędu roweru wynosząca 250 W spełnia europejskie standardy. Taka trakcja pozwala na osiąganie prędkości do 25 km/h, bez konieczności ręcznej regulacji. Pedały rowerzysty są tym, co napędza silniki.

Pełne naładowanie baterii trwa trzy godziny, a są to lekkie, trwałe i niezawodne baterie litowo-jonowe. Rowery posiadają funkcjonalny wyświetlacz LCD z podświetleniem LED. Za pomocą pilota można monitorować prędkość, przebyty dystans, stan baterii i inne parametry. Pozwala on również na dostosowanie ustawień dla poszczególnych trybów, takich jak wyłączenie silnika, tryb ekonomiczny, standardowy i wysokiej mocy.

Niemiecki producent ma dziś w swoim katalogu ponad 150 modeli rowerów, więc każdy użytkownik może wybrać rower haibike odpowiadający jego potrzebom.

Jak wybrać odpowiedni dla siebie rower?

Zanim podejmie się decyzję o tym, jaki rower elektryczny kupić, należy wiedzieć, do jakich celów będzie on służył. Jest to najbardziej kluczowy czynnik, ponieważ określi, na jakie cechy musisz zwrócić uwagę. Oto niektóre z rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę:

– Rodzaj terenu jazda terenowa może wymagać większej mocy,

– Zwiększona intensywność pedałowania. Niska moc silnika jest najlepsza, jeśli planujesz często „pracować nogami”,

– Dystans. Wiele modeli oferuje zasięg 20-50 kilometrów,

– Prędkość. Rower elektryczny z mocnym silnikiem i niezawodną baterią to świetny wybór dla osób lubiących szybką jazdę (powyżej 40 km/h). Choć cena za taki model może wydawać się wyższa, to wynika ona z jego doskonałych właściwości użytkowych.