Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie – Poznań

Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie – Poznań

Poznań był w czerwcu gospodarzem corocznych Mistrzostw Europy Seniorów w kajakarstwie klasycznym i prakajakarstwie. Zawody odbyły się na Torze Regatowym Malta w terminie 3 – 6  czerwca (czwartek-niedziela). Udział w nich wzięło 600 uczestników z 28 państw. Był to dla nich ostatni sprawdzian przed wylotem reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Początkowo mistrzostwa miały odbyć się w niemieckim Duisburgu. Organizatorzy jednak zrezygnowali, ponieważ epidemia COVID-19 i dotyczące jej obostrzenia stanowiły dla nich ogromne wyzwanie. Wielkopolski Związek Kajakowy stanął na wysokości zadania i przeprowadził zawody w bezpieczny dla zawodników oraz kibiców sposób.

Martyna Klatt i Sandra Ostrowska w K2 1000m. wywalczyły brązowy medal. Karolina Naja i Anna Puławska zostały udekorowane srebrnym krążkiem w K2 500m. Marta Walczykiewicz stanęła na podium z brązowym medalem w konkurencji K1 200m. Srebrne medale udało się wywalczyć Arsenowi Śliwińskiemu oraz Michałowi Łubniewskiemu w C2 200m. oraz Dominikowi Putto i Katarzynie Kołodziejczyk w K2 200m.