Messi mógł grać w Barcelonie za darmo?

Messi mógł grać w Barcelonie za darmo?

Od odejścia Messiego z Barcelony minęło już trochę czasu i można nawet powiedzieć, że temat ten stał się trochę zapomniany. Niemniej nie dotyczy to wszystkich – Joan Laporta postanowił wrócić do tego, co działo się ostatniego lata.

Gra za darmo

Jak zapewne większość osób pamięta, początek sagi miał miejsce latem 2020 rokuMessi chciał odejść, ale jego kontrakt ważny był jeszcze przez rok. Szczegóły sobie pomińmy, powiedziano o tym już wiele. Ostatecznie z czasem obie strony doszły do porozumienia i Argentyńczyk miał podpisać ze swoim ukochanym klubem nowy kontrakt. Jak się jednak później okazało, kłopot finansowe Barcelony na to nie pozwoliły. Warte przypomnienia jest też to, że gwiazdor zgodził się na 50% niższe wynagrodzenie. Niemniej ta zgoda na nic się zdała, ponieważ problemy finansowe były naprawdę poważne.

Pewnie sporo osób zadawało sobie pytanie, czy Messi mógł grać za darmo? Pojawiała się też informacja, zgodnie z którą gra za darmo nie była możliwa. Prawda jest jednak trochę bardziej skomplikowana i Laporta rozmawiał o tym z dziennikarzamiRAC1„. Z rozmowy tej wynika, że nie był w stanie poprosić Argentyńczyka o grę za darmo. Powiedział także, że liczył, iż temat ten poruszy zawodnik. Z przepisami najprawdopodobniej nie byłoby kłopotu (w każdym razie problemu nie widział Laporta).

Co sądzicie o tym, co się wydarzyło? Być może niektórzy piłkarze zachowaliby się inaczej, ale nie zapominajmy o tym, jak wiele Barcelona zawdzięcza Argentyńczykowi. Możemy mówić o historii tego klubu, a o historii się nie zapomina.