Leo Messi zostaje w drużynie FC Barcelony

Leo Messi zostaje w drużynie FC Barcelony

Według informacji przekazanych przez hiszpańskie media Messi zagra przez najbliższy rok w barwach FC Barcelony.

W ostatnim czasie media sportowe obiegła wiadomość dotycząca transferu sławnego piłkarza Leo Messiego, który miał zasilić szeregi drużyny angielskiej. Dziś z kolei wszystko jest niepewne i transfer zawodnika został wstrzymany.

Decyzja dotycząca rezygnacji Messiego wywołała dość duże oburzenie wśród selekcjonerów i dyrekcji FC Barcelony. Wczoraj odbyło się przyjacielskie spotkanie Jorge Messsiego- ojca piłkarza, który reprezentuje interesy swojego syna z hiszpańskim działaczem sportowym.

Messi bardzo chciał rozwiązać kontrakt z klubem katalońskim. Nie chciał także poddać się drużynowym testom na koronawirusa. Obecnie sytuacja uległa jednak zmiany i doszło do porozumienia między zawodnikiem, a klubem. Trwają rozmowy dotyczące pieniędzy odstępnych jakie klub mógłby pozyskać przed rozpoczęciem kolejnego sezonu. Jak się okazuje gra jest warta świeczki, ponieważ kwota 223 milionów euro jest zawrotna.

Josep Maria Bartomeu– odpowiedzialny za losy klubu FC Barcelony informował w mediach, że jeśli Messi podejmie decyzję dotyczącą pozostania w hiszpańskim klubie, on wówczas poda się dobrowolnie do dymisji. Jak widać Panowie chyba się dogadali. Decyzja dotycząca odejścia Bartomeu z FC Barcelony ucichła. Z kolei Leo Messi wkrótce wraca do treningów drużynowych. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie zobaczymy go ponownie na boisku w katalońskich barwach.