Andrew Robertson przeciwny transferowi Messiego

Andrew Robertson przeciwny transferowi Messiego

W ostatnim tygodniu świat piłki nożnej żył głównie zakończeniem kariery Messiego w drużynie FC Barcelony.

Najbardziej pewną opcją dotyczącą transferu zawodnika miał być angielski klub Manchesteru City. Odejście Messiego to już raczej historia i mit. Na chwilę obecną prawdopodobne jest, że doszło do porozumienia zawodnika z działaczami klubu katalońskiego i Argentyńczyk zagra w kolejnym sezonie ponownie w barwach FC Barcelony.

Po dość kontrowersyjnej porażce FC Barcelony w Lidze Mistrzów wiadome było, że dojdzie do rewolucji w klubie. Przypomnijmy, że hiszpańscy mistrzowie przegrali z Bayernem 2:8.

Jak do sprawy odnieśli się inni zawodnicy Manchesteru City?

Na pewno transfer Messiego do angielskiej drużyny nie spotkałby się z entuzjazmem zawodników reprezentujących obecnie Manchester City. Andrew Robertson- grający na pozycji obrońcy jest bardzo przeciwny transferowi Messiego i wyraźnie podkreśla swoje stanowisko w wywiadach. Chętnie odpowiada na pytania dziennikarzy. Robertson uważa, że Messi jest bardzo dobrym piłkarzem, ale football angielski i hiszpański to podobny, a zarazem dobry poziom gry. I lepiej byłoby dla obydwu drużyn jakby pozostał dalej w drużynie FC Barcelony. Przejście tak wspaniałego piłkarza do konkurencji zazwyczaj nie zwiastuje nic dobrego dla nowej drużyny.Na koniec zawodnik mimo wszystko skomplementował pozycję Messiego mówiąc, że jest to rywal bardzo trudny do pokonania na boisku. Podkreślił także, że grał wiele razy przeciwko Messiemu.