Kolejny rekord Lewandowskiego!

Kolejny rekord Lewandowskiego!

Robert Lewandowski bijący jakiś rekord w Bundeslidze to obrazek, do którego wszyscy chyba się przyzwyczailiśmy. Niemniej jednak raczej nie jest to coś, co się komuś nudzi. Tym razem możemy mówić o golach strzelonych na wyjeździe.

Inny skład

Bayern Monachium przegrał na wyjeździe z FSV Mainz 3:1, ale wydaje się, że porażka ta nikogo specjalnie nie zaniepokoiła. Bayern tydzień temu zapewnił sobie mistrzostwo Niemiec i tym samym mogliśmy oglądać skład odbiegający od optymalnego. Skład, w którym znalazło się miejsce dla Roberta Lewandowskiego.

Jedyna bramka mistrzów Niemiec to oczywiście dzieło Polaka. Dla kapitana naszej reprezentacji było to 18 trafienie na wyjeździe. Trafienie to oznaczało pobicie kolejnego rekordu – tym razem chodzi o liczbę strzelonych goli na wyjeździe w jednym sezonie. Dotychczasowy dzierżyli Jupp Heynckes (1973/74) i Timo Werner (2019/20).

Szansa na rekordowe osiągnięcie?

Gol z Mainz sprawił, że Lewandowski ma na koncie 34 gole. Do rekordowego osiągnięcia brakuje 7 goli, natomiast do końca sezonu zostały 3 kolejki. Trudno wyobrazić sobie wyrównanie nieprawdopodobnego rezultatu z zeszłego sezonu, ale na pewno wszystko jest jeszcze możliwe. Do tego trzeba pamiętać o tym, że Polak może zostać najskuteczniejszym strzelcem w historii rozgrywek, Obecnie reprezentant Polski ma 311 trafień i jest wiceliderem. Najskuteczniejszy Gerd Mueller ma 365 goli.

Nie można też zapomnieć o tym, iż przygoda Lewandowskiego z Bayernem może dobiec końca. Wiele mówi się na temat tego, że kontrakt obowiązujący do czerwca 2023 roku może być ostatnim, jaki Polak podpisał w Monachium. Co więcej, wiemy, że potencjalnym nowym klubem może być Barcelona. Z drugiej strony do tego jeszcze daleka droga i jak łatwo zauważyć, są wątpliwości.