Kije golfowe – jakie używać?

Kije golfowe – jakie używać?

Golf to sport, w którym wygrywa zawodnik, który trafi do wszystkich dołków w jak najkrótszym czasie, a przede wszystkim jak najmniejszej ilość uderzeń. Profesjonalny turniej składa się z 18 dołków i trwa 4 dni. Jest to dyscyplina olimpijska, która była obecna na olimpiadzie dopiero na dwóch ostatnich igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro i Tokyo. Jest to jedna z najbardziej precyzyjnych konkurencji. Od odpowiedniego uderzenia piłeczki zależy, kiedy ona wpadnie do dołka. Nawet mały fałszywy ruch powoduje o wiele słabszą precyzję uderzenia. Jest to sport rozgrywany na terenie pofałdowanym, często z małymi akwenami wodnymi. Jest to idealna forma spędzania czasu na świeżym powietrzu i obcowania z naturą. Świetna konkurencja dla osób, które podczas gry chcą spotkać znajomych i miło z nimi spędzić czas. Golf to przykład konkurencji, w której można połączyć fajną zabawę z dobrą rywalizacją. Musimy w czasie gry pokonywać dosyć duże dystanse.

Budowa i zastosowanie kija golfowego

Kije golfowe składają się z trzech części z uchwytu nazywanego gripem, z trzonka zwanego shaftem i główki kija tzw. club head. Grip to końcówka kija, którą trzyma gracz w czasie gry. Jest on najczęściej zbudowany z gumy, a rzadziej ze skóry. Trzonek, czyli dalsza część kija. Najczęściej shaft jest zbudowane z metalu dla cięższych graczy zaś grafitowe dla tych lżejszych. Najważniejszą różnicą ze sposobu ich wykonania jest ich twardość, dzięki czemu oba modele trzonków są odporniejsze.

Ostatnim elementem kija golfowego używanego jest główka kija, która ma kontakt z piłką golfową, którą w danym momencie zagrywamy. Jej budowa pozwala na precyzyjne wykonanie uderzenia w czasie gry. Wyróżniamy kilka rodzajów kijów golfowych są to: wood, putter, hybryda i iron. Każde kije golfowe używane różnią się stopniem odchylenia główki. Więcej informacji na temat kijów golfowych przeczytasz w artykule: “Kluczowa odległość”.

Także tak jak wcześniej wspominaliśmy, że różnią się one materiałem z jakiego jest wykonany trzonek oraz jego długością zależną od danego gracza uprawiającego ten piękny sport. Amatorzy na samym początku powinni rozglądać się za zakupem kije golfowe używane. Muszą oni sprawdzić, czy ta dyscyplina im się podoba. Kiedy będą chcieli zacząć w nią grać profesjonalnie warto pomyśleć o zakupie kija o odpowiedniej jakości. Pozwoli on wtedy na lepsze kontrolowanie uderzonej piłki i na szybsze trafianie do danego dołka. Obycie się z dyscypliną jest bardzo ważne. Dla wielu z nas ma to być przede wszystkim forma miłego wypoczynku w pięknych okolicznościach danego ośrodka golfowego.