Jerzy Brzęczek wraca na trenerską ławkę!

Jerzy Brzęczek wraca na trenerską ławkę!

Jakiś czas mówiło się o tym, że Jerzy Brzęczek wróci na trenerską ławkę. Od wczoraj możemy mówić o oficjalnym potwierdzeniu – kogo poprowadzi były selekcjoner polskiej reprezentacji?

Od Wisły do Wisły

Gdy Jerzy Brzęczek obejmował posadę selekcjonera reprezentacji Polski, mogliśmy mówić o bardzo dobrej pracy w Wiśle Płock. Brzęczek znowu będzie trenował Wisłę, ale nie Płock – chodzi oczywiście o Wisłę Kraków.

Praca w Wiśle Kraków to dużo do stracenia i dużo do zyskania. Trzeba jednak pamiętać o tym, że Brzęczek jest bezrobotny od stycznia zeszłego roku. Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym nadeszła pora na powrót. Zresztą sam trener raczej tak czuł, czego dowodem jest fakt, że był on w gronie kandydatów na trenera Jagiellonii Białystok.

Wróćmy już do pracy w Wiśle Kraków – Wisła Kraków to zespół, który może kojarzyć się z wielkimi sukcesami, ale nie można ciągle żyć przeszłością. Wystarczy spojrzeć w tabelę – 13. miejsce i punkt przewagi nad strefą spadkową. Powiedzieć, że sytuacja jest trudna, to nic nie powiedzieć. Wypada też dodać, że Brzęczek to trener, o którym mówi się wiele i niekoniecznie dobrze. Wszyscy chyba pamiętamy, jak wiele emocji wywołało objęcie przez niego posady selekcjonera reprezentacji Polski. Do tego wyniki – niezłe, ale gra nie wyglądała dobrze. Możemy więc mówić o ogromnej szansie – szansie na pokazanie, że Jerzy Brzęczek świetnie zna się na swoim fachu. Jeżeli uda się tę szansę wykorzystać, będzie on mógł liczyć na profity – być może nawet spore. Gdy Brzęczek nie podoła, pojawią się duże problemy, choć to niewiele przy tym, co czeka klub.