Z Lecha Poznań do Bundesligi

Z Lecha Poznań do Bundesligi

22- letni polski piłkarz Robert Gumny grający na pozycji obrońcy w drużynie Lecha Poznań oficjalnie przechodzi do niemieckiej reprezentacji FC Augsburg.

Gumny początkowo reprezentował drużynę Kolejorza i rozegrał wówczas w jego barwach 96 meczy. Podczas których udało się zdobyć dwie bramki i zanotować sześć asyst.

Decyzja dotycząca transferu zawodnika została zaakceptowana oficjalnie przez dwa klubu. Transfer miał się odbyć już dwa lata temu, ale niestety z powodów zdrowotnych Gumnego nie doszedł do skutku. Według początkowej wersji Polak miał zasilić szeregi drużyny Borussii Moenchengladbach.

Obecny stan zdrowia piłkarza umożliwił przeniesienie do Niemiec. Gumny nie kryje swojego zadowolenia. To było wielkie marzenie piłkarza od dziecka. Wyraźnie podkreśla fakt, że Bundesliga niemiecka dała mu wielką szansę na rozwój. Zdaniem dyrektora sportowego niemieckiej drużyny młody piłkarz jest niezwykle utalentowany i na pewno odniesie sukcesy w swoim fachu.

Kontrakt został podpisany na najbliższe pięć lat. Zawodnik jest wart 3 miliony euro i tyle dostanie za niego klub Lecha Poznań .