Superpuchar Włoch należy do drużyny Joanny Wołosz

Włoskie reprezentantki piłki siatkowej w składzie z Polką, Joanna Wołosz zdobyły Superpuchar Włoch.

Drużyna Imoco Volley Conegliano zwyciężyła z reprezentacją  Unet E-Work Busto Arsizio. Mecze rozrywane były pod gołym niebem w wyjątkowej i historycznej scenerii w północno- wschodnich Włoszech w mieście Vicenza.

W rozgrywkach drugiego półfinału warunki atmosferyczne i śliska nawierzchnia  niestety nie pozwalały na kontynuację gry. Mecz przerwano z wynikiem 1:1 w setach, po czym dokończono go w ubiegłą niedzielę. I tym sposobem rozgrywki okazały się być zwycięskie dla Arsizio. Siatkarki wygrały 3:1 i dzięki temu znalazły się w finale.

Decydujące spotkanie należało do drużyny w której gra Polka- Joanna Wołosz. Imoco zwyciężyły w około 70 minucie gry i tym sposobem reprezentacja kobiet po raz czwarty już cieszy się z nagrody Superpucharu Włoch.