Ogrodzenie boiska – jak zrobić to dobrze?

Ogrodzenie boiska – jak zrobić to dobrze?

Boisko jest miejscem, w którym istnieje możliwość uprawiania różnych sportów bez ryzyka uszkodzenia mienia osób trzecich. Wpływa na to odpowiednie ogrodzenie takich terenów. Zazwyczaj w tym celu wykorzystuje się specjalne siatki. Jakie produkty tego typu wybrać?

Dlaczego ogrodzenie boiska jest tak ważne?

Ogrodzenie boisk ma na celu uchronienie budynków, samochodów i innych przedmiotów znajdujących się w okolicy przez uszkodzeniami wynikającymi z przypadkowego wyrzucenia piłki. Zazwyczaj takie konstrukcje wykonuje się ze specjalnych siatek – mogą być one stworzone z tworzywa sztucznego lub nawet metalu. Bez względu na wybrany wariant, ogromne znaczenie ma zwrócenie uwagi na jakość kupowanych produktów. Ogrodzenia sportowe muszą być bowiem na tyle wytrzymałe, by nie zerwać się pod wpływem uderzenia szybko lecącej piłki.

Najczęściej do produkcji siatek do ogrodzenia boiska wykorzystuje się polietylen lub polipropylen. Takie produkty różnią się jednak od siebie pod względem wielu parametrów, dlatego niekiedy wybór bywa trudny.

Jak wybrać siatkę do ogrodzenia boiska?

Ogrodzenie boiska sportowego musi być odpowiednio wytrzymałe. Na rynku są dostępne siatki o różnorodnym splocie oraz wielkości oczek. Jeśli masz wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniego produktu, w każdej chwili możesz poprosić o pomoc specjalistów.

W wielu miejscach znaczenie ma między innymi to, czy piłka zmieści się w otworach w siatce. Problem ten często występuje w przypadku kortów tenisowych. Z tego powodu w takich miejscach należy wybrać siatki o mniejszych oczkach. Natomiast przy boiskach do piłki nożnej elementy te muszą być szczególnie wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne – mówi specjalista z firmy Symar oferującej siatki w wielu wariantach.

Jakie boiska muszą być ogrodzone?

Ogrodzenie boiska sportowego kojarzy się głównie z terenem do gry w piłkę nożną. To właśnie w takich miejscach istnieje największe ryzyko wybicia piłki poza wydzielony teren. Siatki ogrodzeniowe dla obiektów sportowych można zastosować również wokół obszarów do gry w koszykówkę, tenisa czy nawet na boiskach wielofunkcyjnych. Znaczenie ma jednak dopasowanie ich wytrzymałości do warunków panujących w danym miejscu.

Dlaczego ogrodzenie boisk ma znaczenie?

Ogrodzenia sportowe mają na celu nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa, lecz także wpłynięcie na komfort uprawiania sportu. Poprawiają one bowiem płynność gry, ponieważ zawodnicy nie muszą przerywać aktywności na czas, gdy jedna osoba przyniesie piłkę z odległego obszaru, na który została wybita. W ten sposób można również skutecznie wydzielić teren boisk do konkretnych aktywności. W przypadku metalowych ogrodzeń istnieje opcja zamontowania specjalnych bramek, umożliwiających wstęp jedynie osobom upoważnionym.

Jak poprawnie ogrodzić boisko?

Ogrodzenie boiska musi być wytrzymałe i dopasowane do charakteru danego obiektu sportowego. Warto, by zastosowana siatka pochodziła od sprawdzonych producentów specjalizujących się w wytwarzaniu takich produktów. W takich miejscach zwykle pracują również osoby, które pomagają dobrać odpowiedni wariant do potrzeb danego użytkownika. W cenie są też firmy oferujące możliwość profesjonalnego montażu siatki wokół boiska. W ten sposób można być pewnym, że wszystko zostanie wykonane w odpowiedni sposób.