Lewis Hamilton zakończy karierę?

Lewis Hamilton zakończy karierę?

W ostatnim czasie można było usłyszeć pogłoski, zgodnie z którymi Lewis Hamilton zakończy karierę. Pogłoski te mogły zaniepokoić wielu fanów brytyjskiego kierowcy, ale wszystko wskazuje na to, że kibice Hamiltona mogą spać spokojnie – nic nie wskazuje na to, aby siedmiokrotny mistrz Świata miał zakończyć ściganie.

Niesamowita historia z przykrym finałem

Nie ma co ukrywać, że ostatni sezon Formuły 1 zapisał się w historii tego sportu. Krótko mówiąc, na brak emocji chyba nie dało się narzekać.

W pewnym momencie wydawało się, że Max Verstappen jest na dobrej drodze, aby zdetronizować Lewis Hamiltona. Niemniej jednak pod koniec sezonu mogliśmy mówić o kłopotach Holendra. Nie tyle z możliwościami bolidu, ile z rywalem – Lewis Hamilton stał się piekielnie szybki. Na tyle szybki, że Verstappen kompletnie nie mógł sobie z nim poradzić, czego świetnym przykładem był wyścig w Brazylii. W końcu doszło do tego, że przed ostatnim wyścigiem sezonu obaj panowie mieli na koncie 369,5 punktu. Przy równej liczbie punktów tytuł trafiał do Maxa.

Ostatni wyścig można określić świetnym podsumowaniem tego, co widzieliśmy w przekroju całego sezonu – chodzi rzecz jasna o zwroty akcji. Dla przypomnienia – kiedy wydawało się, że Hamilton ma wszystko pod kontrolą, pojawił się samochód bezpieczeństwa. Dla Maxa była to świetna okazja na zmianę opon i co kluczowe, okazja ta została wykorzystana. Oczywiście trzeba było jeszcze wyprzedzić Brytyjczyka, który miał zużyte ogumienie. Teoretycznie nie jest to najtrudniejsze zadanie, ale było na to tylko jedno okrążenie. Tyle jednak Verstappenowi wystarczyło i mógł on cieszyć się z pierwszego mistrzostwa świata w karierze.

Większe chęci

Skupiając się już na przyszłości, nie dość, że Hamilton nie zakończy kariery, to ma pojawić się z jeszcze większymi chęciami. Tak przynajmniej twierdzi Stefano Domenicali, szef Formuły 1. Trzeba też uczciwie powiedzieć, że zawód Hamiltona można zrozumieć, ale nie sposób zapomnieć o tym, co osiągnął. Gdyby ktoś zapomniał – Lewis jest legendą, która walczy o największą liczbę tytułów mistrzostw świata. Obecnie Hamilton jest współrekordzistą z Michaelem Schumacheremobaj panowie mają siedem tytułów mistrzowskich.