Halowe Mistrzostwa Europy – Michał Haratyk na podium

Halowe Mistrzostwa Europy – Michał Haratyk na podium

Konkurs pchnięcia kulą podczas tegorocznych Halowych Mistrzostw Europy wygrał Czech Tomas Stanek, Polak Michał Haratyk uplasował się na podium tuż za nim. Trzeci był Chorwat Filio Mihajlevic. Zawody były pełne emocji, do samego końca nie wiadomo było kto zostanie zwycięzcą.

Michał Haratyk wystartował w HME jako jedyny Polak. Drugim reprezentantem miał być Konrad Bukowiecki, jednak przez kontuzję palca musiał zrezygnować z zawodów. Celem Haratyka była obrona tytułu, który zdobył na tych samych zawodach dwa lata wcześniej. Polak już od samego początku pokazał, że jest liderem. W pierwszej próbie pchnął kulą aż 20,89, jednak rywale szybko go dogonili uzyskując równie dobre wyniki. Portugalczyk Francisco Belo w drugiej serii uzyskał odległość 21,28, pobił rekord kraju i wyprzedził Polaka w rankingu. To samo zrobił Chorwat Filip Mihajlevic, który pchnął kulą na 21,17 metrów w drugiej próbie, a w trzeciej jeszcze poprawił swój wynik i uzyskał wynik 21,31 metrów. Jednak Polak nie dał się pokonać i pchnął kulą na 21,33 metry. W grze brał udział również Czech Tomas Stanek, który uzyskał wynik 21,24 metry. Już po trzech rzutach wyłoniła się mocna czołówka, która nie straciła prowadzenia również po czwartej serii.

Ostatnie próby pełne emocji

W piątym rzucie Czech Tomas Stanek uzyskał wynik 21,62 metry i wyszedł na prowadzenie. Michał Haratyk pchał kulą na odległość 21,47 metrów, co pozwoliło mu na zajęcie drugiego miejsca. Wszystko zależało od ostatniej kolejki. Chorwat spalił ostatni rzut i zajął trzecie miejsce. Polak pchnął kulą na odległość 21,21 metrów i już ostatecznie uplasował się na drugiej pozycji. Tomas Stanek odpuścił próbę, bo pewne było, że wygrał.