Polka wicemistrzynią Europy w biegu na 400 metrów

Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu z dużym sukcesem zakończyły się dla Polki Justyny Święty – Ersetic, która brała udział w biegu na 400 metrów. Pierwsza była Holderka Femke Bol, a Polka finiszowała tuż za nią. To już trzeci srebrny medal dla Polski. Dwa inne zdobyli Michał Haratyk w pchnięciu kulą oraz Marcin Lewandowski w biegu na 1500 metrów.

Polska lekkoatletka wystąpiła w finale Halowych Mistrzostw Europy już po raz trzeci. Wcześniej na zawodach w Belgradzie zdobyła brązowy medal, a dwa lata temu w Glasgow ukończyła bieg na szóstej pozycji. Teraz Święty sama przyznała, że liczyła na coś więcej niż brąz, bo jest w formie. Już podczas półfinału poprawiła swój rekord do 51.34.

Przyspieszyła tuż przed metą

Justyna Święty – Ersetic przez pierwsze 200 metrów biegła spokojnie, na czwartej pozycji. W drugiej połowie dystansu zaczęła przyspieszać. 50 metrów przed metą zajęła już drugą pozycję i tak zakończyła bieg z czasem 51.41. Holenderka uzyskała wynik 50.63. Dla Polki to nie koniec wyzwań. Już dziś o godzinie 19:10 razem z koleżankami wystartuje w sztafecie 4×400. Dwa lata temu w Glasgow Polski zdobyły złoto, czy tak będzie też tym razem?