Zrobił to!

Fenomenalny konkurs Kamila Stocha. Polak  zdobył złoty medal na dużym obiekcie w Pjongczang. Srebro dla Wellingera, a brązowy krążek dla  Roberta Johanssona.

skoki1

To były niezwykle emocjonujące zawody z biało-czerwonym happy endem. Pierwsza seria była bardzo dobra dla podopiecznych Stefana Horngachera. Liderował Stoch po skoku na odległość 135 metrów, drugi Hayboeck skoczył pięć metrów dalej, lecz miał idealne warunki. Trzecie miejsce zajmował niedawny zwycięzca na normalnej skoczni  Andreas Wellinger. Oprócz Stocha w pierwszej serii znakomicie skoczył Dawid Kubacki i zajmował wysoką piątą lokatę z szansami na medal olimpijski. Pozostali Polacy: Stefan Hula i Maciej Kot zajęli odpowiednio 12 i 17 pozycje.

W drugiej serii  było niezwykłe oczekiwanie na skoki Biało-Czerwonych, zwłaszcza na skok Dawida i Kamila.  W finałowej serii niestety słabo poszybował Kubacki i musiał obejść się ze smakiem, odpadając z rywalizacji o medal. Norweg Johansson na skok 134,5 dał sygnał do ataku na podium. Jednak chwilę po Norwegu skakał Wellinger. Miał fenomenalne warunki, wiatr pod narty oraz świetną formę. Wynik 142 metry nikogo nie zaskoczył. Następnie skakał Hayboeck. Rozczarował austriackich fanów, oddając skok na zaledwie 131 metrów zakończył zawody na szóstym miejscu. Po jego próbie, cały świat skoków narciarskich był zwrócony tylko i wyłącznie na Kamila. Doświadczony skoczek z Zębu był pod olbrzymią presją. Komputer co chwile pokazywał inną odległość, żeby objąć prowadzenie. Raz 137, raz 137,5 a potem 138 metrów. Kamil w końcu wystartował, odbił się od belki i frunął w pięknej pozycji nieruchomej jak ptak. Wylądował na 136,5 metrze! Kapitalne lądowanie jak na mistrza przystało. Ale komputer pokazywał, że trzeba skoczyć więcej. Kto wygrał? Wellinger czy Stoch? W końcu niesamowita ulga, Kamil Stoch o 3.4 punktu przed Niemcem. Polska szczęśliwa, Polska wzruszona. Trzecie złoto olimpijskie dla Stocha. Brawo!!!! Dawid Kubacki, Stefan Hula i Maciek Kot zajęli finalnie: 10, 15 i 19 miejsce. Czekamy na równie emocjonujący poniedziałek z polską drużyną.

Redakcja SportowyMagazyn.pl

redakcja@sportowymagazyn.pl