Znane pierwsze zestawienia na Wieczór Walk R8

Albert Odzimkowski i Sebastian Kotwica poznali rywali, z którymi zmierzą się w głównych starciach wieczoru na gali Wieczór Walk R8, 10 czerwca w małej Tauron Arenie.

wieczór walk

Co main-event to pojedynek Alberta Odzimkowskiego z reprezentantem Szwecji, Fernando Gonzalezem. Jest to młody i bardzo utalentowany zawodnik. Z dotychczasowych ośmiu walk przegrał tylko jedną. W październiku 2013 roku, na gali Cage Warriors, w oczach sędziów lepszy od niego okazał się Ryan Roddy. Od tego czasu jest niepokonany, ale występował niezwykle rzadko, bo przez ponad 3,5 roku walczył tylko 2 razy.

Znacznie częściej w klatko-ringu FEN pokazywał się Albert Odzimkowski. Od kwietnia 2015 roku stoczył 5 walk dla tej organizacji, z których wygrał 3. 2 ostatnie występy także zakończyły się jego zwycięstwami i jest mocnym kandydatem do walki o pas w wadze półśredniej. Jego celem są jednak występy w UFC i zwycięstwo nad uzdolnionym Szwedem na pewno przybliży go do tej amerykańskiej organizacji.

Chce się tam znaleźć również Sebastian Kotwica. Ma na to dużą szansę bo od pięciu pojedynków jest niepokonany. Swój ostatni pojedynek wygrał w bardzo dobrym stylu, pokonując jednogłośnie na punkty Brazylijczyka Guilherme Cadenę.

Teraz również stanie naprzeciwko zawodnika z Kraju Kawy. Tym razem zmierzy się z niezwykle doświadczonym Fernando „Guerra” Duarte Bagordache. Stoczył on 24 pojedynki, z których przegrał tylko 4. Mimo dużego doświadczenia, Brazylijczyk tylko raz walczył poza Ameryką Południową. Było to 11 listopada ubiegłego roku, kiedy to na gali SOMMA 2 w Glasgow, przegrał przez poddanie z Duńczykiem Madsem Burnellem. Była to jego jedyna porażka przez poddanie. Jego domeną, jak większości zawodników z Brazylii, jest bowiem brazylijskie jiu jitsu. Z dwudziestu swoich wygranych walk, aż 11 kończył przez poddanie. 10 czerwca, w swój parterowy świat będzie próbował wciągnąć Kotwicę, który jednak jako były zapaśnik radzi sobie bardzo dobrze w każdej płaszczyźnie walki.

Jako pierwsza, już tydzień temu swoją rywalkę poznała Monika Kędzierska. W pojedynku na zasadach K1 zmierzy się z młodą, ale już utytułowaną Aleksandrą Piasecką z Golden Dragon Gym Bydgoszcz. Na nazwiska swoich przeciwników, w formule MMA, czekają jeszcze Michał Bobrowski i Konrad Król. Z kolei Paweł „Budda” Obrzut wypadł z karty walk, z powodu kontuzji.

Bilety na tą galę są jeszcze dostępne. Wydarzenie cieszy się dużym powodzeniem, bo wyprzedano już trybuny więc trzeba się spieszyć. Więcej informacji o wejściówkach na facebooku i stronie Szkoły Walki Drwala.

Michał Przybycień

michal.przybycien@sportowymagazyn.pl