Z kim powalczą krakowianki?

W czwartek odbędą się spotkania 12. kolejki I ligi kobiet grupy południowej oraz 21. kolejki Ekstraligi. Piłkarki Wandy Kraków pojadą do Częstochowy, by zmierzyć się z Golem, natomiast zawodniczki Uniwersytetu Jagiellońskiego skonfrontują się z Górnikiem Łęczna. Kto pozostaje faworytem tych rozgrywek?

wanda pilkarki (1)

Wanda Kraków zajmuje w tabeli dziewiąte miejsce i znajduje się tuż nad swoim czwartkowym rywalem. Między drużynami pozostaje różnica trzech punktów. Piłkarki z Krakowa są w dobrej formie – w ostatnim spotkaniu na własnym boisku dotkliwie pokonały 6:1 AZS II Wrocław, wtedy też Gol Częstochowa przegrał z liderem grupy – Sportową Czwórką Radom 0:5.

Nie da się ukryć, że zastrzyk trzech punktów bardzo pomógłby umocnić pozycję krakowianek, dążących do opuszczania pozycji spadkowej – różnice w tabeli są niewielkie. Rysy Bukowina Tatrzańska, znajdujące się tuż za podium, dysponują obecnie 15 punktami. Silną przewagę nad pozostałymi drużynami utrzymuje tylko lider z Radomia.

Trudniejsze zadanie będzie miał AZS UJ. Na czwartek zostało zaplanowane spotkanie Jagiellonek z wiceliderem grupy – Górnikiem Łęczna. Krakowianki, będąc na 10. miejscu w tabeli, tracą do Górnika 38 punktów. Pierwsze spotkanie obu drużyn w rundzie jesiennej zakończyło się wygraną wicelidera 4:0.

Do podziału na grupę mistrzowską i spadkową zostały trzy spotkania. Najbliższe z Górnikiem Łęczna oraz dwa kolejne, które Jagiellonki rozegrają z będącą tuż za podium drużyną Czarni Sosnowiec oraz  AZS-em PSW Biała Podlaska. Przede wszystkim ze spotkania zamykającego sezon zasadniczy warto byłoby wynieść trzy punkty. Piłkarki z Lubelszczyzny na dzień dzisiejszy posiadają tę samą liczbę punktów i podobny bilans wygranych, co ekipa z Krakowa.

ISD – AJD GOL Częstochowa – Wanda Kraków

13 kwietnia 2017 11:00

Górnik Łęczna – AZS UJ Kraków

13 kwietnia 2017 11:30

Redakcja SportowyMagazyn.pl

redakcja@sportowymagazyn.pl