Wygrać w Pile i wrócić do walki o rundę play-off

Tydzień po przegranej na własnym torze, Arge Speedway Wanda Kraków rusza do Piły, by zrewanżować się tamtejszej Polonii. Krakowianie w dalszym ciągu są osłabieni kadrowo i o zwycięstwo będzie niezwykle ciężko. Trener Adam Weigel zapowiadał jednak po ostatniej konfrontacji, że jego drużyna będzie chciała nieco popsuć humory gospodarzom.

Wanda Krak¢w - Polonia Bydgoszcz-106

Krakowianie do konfrontacji z pilską Polonią przystąpią bez Patricka Hougaarda, z którego usług wciąż nie mogą skorzystać.  Prawdopodobnie nie pojedzie także Nicolai Klindt, nie ma go bowiem w składzie awizowanym i ciągle odczuwa zapewne skutki upadku w toruńskiej rundzie Speedway European Championships. To oczywiście dwa bardzo ważne ogniwa, bez których jednak Wanda musi sobie radzić od dłuższego czasu. Co więcej, w ostatnim meczu w Krakowie, słabiej pojechał również Ernest Koza. Jeśli zawiedzie także w Pile, krakowianie mogą mieć przed sobą naprawdę trudne zadanie.  Wiele zależeć  będzie też od trójki:  Rasmusa Jensena, Clausa Vissinga oraz Nikolaja Buska Jakobsena. O formę Mateusza Szczepaniaka zarząd i kibice mogą być raczej spokojni.

Należy pamiętać, że Euro Finannce Polonia Piła na własnym torze jest bardzo szybka, a podbudowana ostatnim zwycięstwem w Krakowie, będzie jeszcze  groźniejsza.  Żużlowcy z Piły przegrali u siebie tylko dwa mecze, nieznacznie z Wybrzeżem Gdańsk oraz głównym pretendentem do awansu, Unią Tarnów. Pewnymi punktami  są Tomasz Gapiński, Norbert Kościuch, a także Michał Szczepaniak. Coraz lepiej w seniorskim świecie odnajduje się również  Adrian Cyfer. Całkiem niezłą średnią w domu ma także Wadim Tarasienko. Jedynym słabym punktem Polonii mogą być młodzieżowcy i właśnie na tym polu Wanda powinna szukać punktów. Wydaje się jednak, że aż tak dużej różnicy w dyspozycji formacji młodzieżowych nie będzie. Dla krakowskich juniorów każdy wyjazdowy mecz, to tak naprawdę spora zagadka.

Przed tygodniem, w Krakowie pilanie dość pewnie pokonali Wandę, w stosunku 38:51.  Trener Adam Weigel wraz ze swoją drużyną z pewnością będą chcieli nieco popsuć niedzielę żużlowcom z Piły, ale będzie to niezwykle trudne zadanie. Ewentualny bonus dla krakowian pozostaje na razie wyłącznie w sferze marzeń.

Mecz będzie dla obu drużyn praktycznie ostatnią szansą, by włączyć się do walki o fazę play-off. Warto pamiętać, że najmniejsza wygrana Polonii, da im oczywiście trzy duże punkty i w łącznej klasyfikacji – trzynaście „oczek”. Aktualnie Wanda ma 11 punktów, o jeden więcej niż jej niedzielni rywale, mając jednocześnie objechany jeden mecz więcej.

Początek meczu: niedziela (9.07), godz. 14:45

Awizowane składy:

Arge Speedway Wanda Kraków:

1. Rasmus Jensen
2. Claus Vissing
3. Ernest Koza
4. Nikolaj Busk Jakobsen
5. Mateusz Szczepaniak
7. Szymon Szlauderbach

Euro Finannce Polonia Piła:

9. Tomasz Gapiński
10. Vadim Tarasenko
11. Michał Szczepaniak
12. Adrian Cyfer
13. Norbert Kościuch
14. Kacper Grzegorczyk

Amadeusz Bielatowicz

amadeusz.bielatowicz@sportowymagazyn.pl