Wanda zagra po raz ostatni w sezonie

W sobotę piłkarki pierwszoligowej Wandy Kraków zmierzą się z LKS Goczałkowice Zdrój. Spotkanie w ramach 18. kolejki będzie ostatnim zarazem w rundzie wiosennej jak i w całym sezonie. „Wandeczki” mimo, iż znajdują się na pozycji spadkowej na pewno będą chciały udowodnić, że potrafią walczyć do samego końca.

IMG_0105

W ostanim meczu z wiceliderem tabeli krakowianki sprawiły niemałą niespodziankę, bowiem bezbramkowo zremisowały z drużyną z Głogówka. Oba zespoły grały na bardzo wyrównanym poziomie. „Wandeczki” nie dopuściły do wykorzystania przez gospodarzy żadnej z szans na zdobycie bramki, ale również i im nie udało się zakończyć własnych akcji golem. Wynik 0:0, dający piłkarkom z Krakowa jeden punkt nie wystarczył, aby wyszły z grupy spadkowej i to właśnie Wanda Kraków, pozostająca na dziewiątym miejscu tabeli w przyszłym sezonie spadnie do 2. ligi.

Krakowska drużyna w ramach spotkania będącego ostatecznym rozstrzygnięciem rozgrywek w grupie południowej, na własnej murawie podejmie LKS Goczałkowice Zdrój. Zespół gości w tabeli plasuje się na czwartej pozycji z dorobkiem 26 punktów, tracąc jedynie jedno oczko do piłkarek z Bukowiny Tatrzańskiej znajdujących się na trzecim miejscu. Spotkanie zapowiada się więc bardzo ciekawie, bowiem drużyna z Goczałkowic wciąż ma realne szansę na awans w tabeli. Natomiast zawodniczki Wandy w ostatnim meczu i na dodatek przed własną publicznością, będą chciały pokazać się od jak najlepszej strony i powalczyć do samego końca.

W rundzie jesiennej mecz pomiędzy zespołami zakończył się remisem. Bez wątpienia i tym razem nie zabraknie emocji. Zarówno „Wandeczki” jak i piłkarki z Goczałkowic są zmotywowane, aby sezon zakończyć zwycięstwem. Komu się to uda, przekonamy się już w sobotę.

Wanda Kraków – LKS Goczałkowice Zdrój

Stadion Wandy Kraków, 27 maja 13:00

Redakcja SportowyMagazyn.pl

redakcja@sportowymagazyn.pl