Wanda Kraków powalczy o utrzymanie

W sobotę w ramach przedostatniej kolejki rundy wiosennej piłkarki Wandy Kraków zmierzą się z wiceliderem tabeli Rolnikiem Głogówek. Będzie to ostatni mecz wyjazdowy krakowianek, które chcąc utrzymać się w 1. lidze muszą zacząć zdobywać punkty.

wandakrakow

Dla drużyny z Krakowa spotkanie rozegrane w minioną sobotę zakończyło się przegraną. Zawodniczki Wandy grając na własnym boisku uległy liderowi tabeli – Sportowej Czwórce Radom i to właśnie radomianki do domu wróciły z kompletem punktów, umacniając się na pierwszym miejscu w klasyfikacji rozgrywek. W pierwszej połowie, mimo iż bezbramkowej, wyraźnie dominowali goście. Obie drużyny stworzyły wiele sytuacji, jednak ostatecznie to Radom wykorzystał swoje szanse w 70. i 75. minucie zdobywając gole.

Przed „Wandeczkami” niezwykle trudne zadanie, bowiem na dwa mecze przed końcem rozgrywek wciąż znajdują się w grupie spadkowej plasując się na 9. miejscu z dorobkiem 14. punktów. Do znajdującej się na ósmym miejscu Resovii Rzeszów piłkarki z Krakowa tracą cztery oczka. Jest to różnica możliwa do odrobienia, jednak krakowianki w najbliższym spotkaniu z Rolnikiem Głogówek muszą powalczyć o zwycięstwo. Dla Wandy dużym osłabieniem będzie absencja Karoliny Zaporowskiej, która w spotkaniu z Radomiem otrzymała czerwoną kartkę.

Sobotnie stracie z wiceliderem na pewno zapowiada się bardzo emocjonująco. Zawodniczki z Głogówka bedą walczyć o prowadzenie w tabeli, natomiast krakowianki o utrzymanie w 1. lidze. Kto z tego starcia wyjdzie zwycięsko? Przekonamy się już w sobotę o godzinie 13.00.

LKS Rolnik Głogówek – Wanda Kraków

20 maja 13:00

Redakcja SportowyMagazyn.pl

redakcja@sportowymagazyn.pl