Wanda Kraków podejmie lidera

W sobotę 13 maja w ramach 16. kolejki I ligi kobiet piłkarki Wandy Kraków zmierzą się z drużyną z Radomia LUKS Sportowa Czwórka Radom, która pozostaje na pierwszym miejscu w tabeli rozgrywek. Czy krakowiankom uda się wywalczyć punkty na własnej murawie?

wanda

Bez wątpienia dla podopiecznych Krzysztofa Szota będzie to niezwykle trudny mecz, bowiem na własnym stadionie skonfrontują się z liderem grupy południowej. Nie da się ukryć, że to właśnie zespół z Radomia pozostaje faworytem spotkania. Po piętnastu kolejkach krakowianki plasują się na przedostatnim, czyli dziewiątym miejscu w tabeli, z dorobkiem 14 punktów. Do Sportowej Czwórki Radom tracą aż piętnaście oczek.

Po ostatnim słabszym występie i przegranej Wanda Kraków znajduję się na pozycji spadkowej. Drużyna z Krakowa spotkanie z KS Rysy Bukowina Tatrzańska w Nowym Targu zakończyła wysoką porażką 0:6. Także teraz przed krakowiankami niełatwe zadania. W tą sobotę powalczą o punkty z liderem grupy, natomiast tydzień później piłkarki czeka konfrontacja z zajmującą obecnie drugie miejsce w tabeli LKS Rolnik Głogówek.

Sobotni mecz zapowiada się bardzo ciekawie. Zespół z Krakowa traci tylko jeden punkt do znajdującej się na ósmym miejscu Resovii Rzeszów. „Wandeczki” więc, mimo iż nie są typowane na faworyta spotkania, z pewnością będą walczyć o wygraną, która może dać im awans w tabeli.

Wanda Kraków – LUKS Sportowa Czwórka Radom

Stadion Wandy Kraków, 13 maja 16:00

Redakcja SportowyMagazyn.pl

redakcja@sportowymagazyn.pl