Walka o utrzymanie trwa. Czas na Ruch

„Mecz z Ruchem jest kluczowy” – tak określi piątkowe spotkanie trener Jacek Zieliński. Nie sposób się nie zgodzić. Wszyscy upatrują w Chorzowie spadkowicza, a przecież Ślązacy pokazali już w tym sezonie, że potrafi się spiąć i rozegrać dobre mecze. Cracovia natomiast nadal boryka się z przeciętnością. To spotkanie będzie dla obu ekip niezwykle ważne i każdy zdaje sobie z tego sprawę.

Cracovia-Ruch_Chorzow013

Ostatnie mecze

Cracovia:  Ostatnie spotkanie przeciwko Górnikowi Łęczna było klapą. Zakończyło się wynikiem 3:0 dla podopiecznych Smudy. Cały zespół zagrał słabo. Nawet liderzy drużyny (Budziński, Dąbrowski, Piątek) nie zrobili nic, co mogłoby natchnąć Pasy. Trener Zieliński na konferencji pomeczowej mówił, że to był sabotaż. Mocne stwierdzenie, ale idealnie opisujące boiskowe wydarzenia. A wydawało się, że Cracovia wróciła na odpowiednie tory. Wygrana 2:0 z Arką Gdynia i późniejszy remis 1:1 z Wisłą Płock były zwiastunami lepszej gry i wyników. Jak się okazało, standardowo, było to tylko złudne wrażenie.

Ruch Chorzów:  Niebiescy są na ligowym dnie. Ostatnio w derbach Śląska przegrali z Piastem Gliwice także 3:0. Zawodnicy Krzysztofa Warzychy nie stworzyli praktycznie żadnej dogodnej sytuacji. Gdy dodamy do tego porażkę aż 6:0 ze Śląskiem Wrocław, uzyskamy obraz, w jakiej naprawdę formie jest Ruch. Z drugiej strony jak głosi porzekadło – „zraniony zwierz jest najgroźniejszy”, z czego dobrze zdaje sobie sprawę trener Pasów, ale czy zespół też?

Absencje i przewidywane składy

Cracovia:  W Cracovii z kontuzjami zmagają się Deleu (uraz przywodziciela) i Miro Covilo. W treningu indywidualnym są nadal Jakub Cunta i Hubert Adamczyk. Nie wiadomo co z Hubertem Wołąkiewiczem, który odczuwa przeciążenie Achillesa.  Do gry natomiast wrócił Jakub Wójcicki.

Sandomierski – Diego, Malarczyk, Wołąkiewicz (Polczak), Jaroszyński – Budziński, Dąbrowski –Wójcicki, Cetnarski, Steblecki – Piątek

Ruch Chorzów: Nie podano informacji, by zawodnicy Niebieskich, grający przeciwko Piastowi, odnieśli kontuzje. Pod znakiem zapytania pozostaje występ Patryka Lipskiego, który zmaga się z … urazem łokcia.

Hrdliczka – Konczkowski, Grodzicki, Kowalczyk, Oleksy – Walski, Urbańczyk, Surma, Moneta – Arak, Niezgoda

Jarosław Niezgoda nie strzelił bramki od dwóch miesięcy. Z niemocą strzelecką zmaga się także Marcin Budziński. Który zespół wyciągnie z rękawa więcej asów i przede wszystkim, którzy zawodnicy lepiej wykonają polecenia trenera? Walka o utrzymanie w najlepszym wydaniu już jutro przy Kałuży.

Cracovia – Ruch Chorzów   (Piątek, godz. 20:30)

Patryk Ganiek

patryk.ganiek@sportowymagazyn.pl