Walczyły do samego końca

W ramach 14. kolejki pierwszej ligi kobiet Wanda Kraków podjęła ULKS Bogdańczowice. Przed spotkaniem drużyny dzieliły zaledwie dwa punkty. Wiele wskazywało na to, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, jednak w 74. minucie padł gol na wagę zwycięstwa i tym samym trzy punkty opuszczają Kraków.

a (11)

Pierwszy celny strzał na bramkę Wandy padł już w 6. minucie, jednak nie zaskoczył Angeliki Sochy. Drużyna, dwie minuty później, odpowiedziała gościom za sprawą Moniki Jaskółki, jednak piłka przeszła obok bramki.  Po chwili, podobnej szansy nie udało się wykorzystać Urszuli Kowal.

Drużyna z Bogdańczowic próbowała w 13. minucie zamienić rzut wolny na celny strzał, jednak piłka wylądowała tuż nad poprzeczką. Dwie minuty później kolejne trafne uderzenie wylądowało w rękach Sochy. Obie drużyny próbowały, raz po raz, wykorzystać stałe fragmenty gry, jednak bezskutecznie. Żadna z bramkarek nie udała się zwieść, aktywna była również obrona. Nawet szybka wymiana podań między Natalią Muchą, a Moniką Jaskółką, pod koniec pierwszej połowy, nie przyniosły pożądanego rezultatu. Zakończenie 45. minut, w dużej mierze, rozgrywało się na połowie ULKS-u Bogdańczowice.

Rozpocząć od gola drugą połowę próbowała Paulina Fiałek, ale obydwa jej strzały ominęły bramkę przeciwniczek. W 66. minucie groźną sytuację pod bramką Sochy stworzyła napastniczka z Bogdańczowic – w sytuacji sam na sam próbowała pokonać leżącą na murawie bramkarkę Wandy, ale bezskutecznie. Szybko inicjatywę przejęły Fiałek i Anna Jasnos, wymieniając podania, ale strzał Marty Biegańskiej minął bramkę gości.

W 72. minucie mocny strzał, wprost w światło bramki, obroniła Socha. Jednak dwie minuty później gola, dającego zwycięstwo, grającej w tym czasie w dziesiątkę drużynie, strzeliła Patryca Królikowska. Wanda chcąc doprowadzić do wyrównania aktywnie przeniosła grę pod bramkę ULKS-u, jednak nie udało się wyrównać ani oddającej strzał Jasnos, ani wykorzystać dwukrotnych rzutów rożnych wykonanych przez Jaskółkę.

Wanda Kraków – ULKS Bogdańczowice 0:1

Redakcja SportowyMagazyn.pl

redakcja@sportowymagazyn.pl