Trefl Proxima rządzi w Małopolsce

W siatkarskich derbach małopolski emocji nie zabrakło. Po dramatycznym spotkaniu, lepszy okazał się Trefl Proxima Kraków.

Trefl Proxima Kraków vs GROT Budowlani Łódź-71

Można powiedzieć, że siatkarki z Krakowa wróciły z dalekiej podróży. Przegrały pierwsze 2 sety, choć nie były o wiele słabsze. Pierwsza partia została rozstrzygnięta na przewagi. Tylko w drugiej partii Polski Cukier Muszynianka wygrał zdecydowanie.

W kolejnych partiach to jednak Trefl Proxima był lepszy. Trzeci set był jeszcze w miarę wyrównany, ale koncówkę na swoją korzyść rozstrzygnęły krakowianki. To był przełom.

Kolejną partię, krakowianki wygrały wysoko. Rywalki nie radziły sobie z blokiem Trefla Proximy i miały niską skuteczność w ataku. W efekcie przegrały aż jedenastoma punktami i rozbite przystąpiły do tie-breaka. W ostatnim secie nie potrafiły się podnieść. Z kolei siatkarki z Krakowa grały swoje i pewnie wygrały.

W efekcie Trefl Proxima dopisała do swojego konta 2 punkty i trochę oddaliła się od niebezpiecznej strefy. Zgromadziła już 22 punkty i jest na 8. miejscu. Wydaje się, że krakowianki w końcu nauczyły się ligowej rywalizacji. Ostatnio bardzo dobrze radzą sobie we własnej hali, regularnie punktując. W niedzielę ponownie zagrają na Suchych Stawach. Tym razem ich przeciwnikiem będzie Enea PTPS Piła.

Trefl Proxima Kraków – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:2 (25:27, 18:25, 25:22, 25:14, 15:8)

Trefl Proxima: Talas, Clement, Paszek, J.Łukasik, Brzezińska, Pavan, Kulig (libero) oraz Słonecka, Szymańska

Muszynianka: Brzóska, Śmieszek, Savić, Wójcik, Radenković, Bociek, Medyńska (libero) oraz Flakus, Lis, Bałdyga, Karakaszewa