Szczęśliwe pożegnanie z sezonem

W dzisiejszym meczu ostatniej kolejki Nice PLŻ, Speedway Wanda Instal Kraków pokonała na własnym stadionie drużynę Orła Łódź 51:39. Pomimo wielu przestojów, upadków i problemów technicznych, krakowianie pokazali się z dobrej strony i tym samym zakończyli rozgrywki na piątym miejscu w tabeli.

Wanda - art

Słoneczne niedzielne popołudnie od samego początku zapowiadało się szczęśliwie dla zawodników Wandy. Gospodarze wygrali cztery pierwsze biegi, dzięki czemu zaczęli zawody od wysokiego prowadzenia. W pierwszej części królował Daniel Kaczmarek, który wygrał drugi i czwarty bieg, odjeżdżając w gonitwach zarówno juniorom, jak i doświadczonym zawodnikom. Kolejny bieg to podwójna wygrana gości.

W biegu szóstym krakowian dopadł pech. Najpierw taśmy dotknął Davey Watt, za co został wykluczony, a następnie defekt motocykla zaliczył Eryk Budzyń. Pomimo tego, krakowianie dowieźli remis i po sześciu biegach prowadzili 22:14. Siódmy bieg ponownie wygrali łodzianie, a Andriejowi odmówił posłuszeństwa motocykl. Biegi 8-10 to zwycięstwa zawodników Wandy. Po biegu dziesiątym z powodu awarii panelu sędziowskiego i problemach z prądem, nastąpiła około półgodzinna przerwa. Po wielu naradach, sędziowie zdecydowali, że start odbywać będzie się bez zielonej lampki, która przestała działać. Na torze zobaczyliśmy zatem zieloną chorągiewkę, która sygnalizowała możliwość startu. Po przerwie rozkojarzeni krakowscy zawodnicy przegrali 11 bieg 1:5.

Biegi 12. i 13. nie przyniosły zmiany w punktacji i oba zakończyły się remisami. Niestety, w trzynastym biegu przewrócił się Pontus Aspgren. Wypadek wyglądał na tyle niebezpiecznie, że na tor wezwano karetkę, która przetransportowała zawodnika do parku maszyn. Na szczęście, po meczu okazało się, że Aspgren nabawił się jedynie kontuzji ręki.

Do biegów nominowanych krakowianie przystąpili z wysoką przewagą punktową 45:33. W czternastym biegu ponownie doskonale spisał się Daniel Kaczmarek, który pojechał dzisiaj swój najlepszy mecz w sezonie, zdobywając aż 15 punktów i godnie zastępując Rafał Trojanowskiego. Ostatni bieg zakończył się wygraną gości oraz kontrowersyjną decyzją sędziego o wykluczeniu Eryka Budzynia za dotknięcie taśmy.
Niedzielne spotkanie krakowianie wygrali bardzo wysoko i pokazali, że pomimo braku lidera potrafią walczyć z mocnym rywalem. Do zwycięstwa drużynę pociągnął Daniel Kaczmarek, który straszył dziś głownie seniorów, wygrywając pewnie 4 z 6 rozegranych biegów. Wanda zakończyła sezon bardzo szczęśliwie, wygrywając z Orłem Łódź i jednocześnie awansując w tabeli. Piąte miejsce w debiutanckim sezonie Nice PLŻ zapowiada piękną walkę w przyszłym sezonie, chociaż nie wiadomo jeszcze do końca w jakim składzie, gdyż z zespołem pożegna się menadżer drużyny Michał Finfa o czym wspomniał na konferencji prasowej.

Orzeł Łódź – 39
1. Hans Andersen – 10+1 (0,2*,2,0,3,3)
2. Rohan Tungate – 11+1 (2,3,1,D,3,2*)
3. Jakub Jamróg – 7+1 (1,2,1,2*,1)
4. Stanisław Burza – 2 (0,-,-,2)
5. Witalij Biełousow – 7 (2,3,1,1,D)
6. Marcin Kościelski – 0 (0,-,D)
7. Sebastian Niedźwiedź – 2 (1,0,1,0)

Speedway Wanda Instal Kraków – 51
9. Andriej Karpow – 10 (3,D,3,1,3,-)
10. Rafał Trojanowski – zastępstwo zawodnika
11. Maciej Kuciapa – 10 (1,3,1,3,1,1)
12. Pontus Aspgren – 4+2 (2*,0,2*,W,-)
13. Davey Watt – 8+2 (1,1,3,2*,D,2*)
14. Eryk Budzyń – 4+1 (2*,U,2,T)
15. Daniel Kaczmarek – 15 (3,3,3,2,1,3)

Karina Maziarek

Redakcja SportowyMagazyn.pl

redakcja@sportowymagazyn.pl