Stoch wypada z Mistrzostw Świata

Trener Łukasz Kruczek zabrał do Bad Mitterndorf pięciu zawodników. Na mamuciej skoczni Kulm do kwalifikacji nie przystąpił Piotr Żyła. Na belce usiedli natomiast Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Stefan Hula oraz Kamil Stoch.

skoczek

Mistrzostwa Świata w Lotach po raz piąty odbędą się na mamuciej skoczni położonej pomiędzy Tauplitz a Bad Mitterndorf. Przez dwa dni (piątek, sobota) zawodnicy będą walczyć o tytuł najlepszego lotnika świata. W niedzielę zostanie rozegrany konkurs drużynowy.

Aby zostać Mistrzem Świata w Lotach, trzeba będzie oddać cztery dobre skoki. W piątek do obu serii konkursowych zostanie dopuszczonych wszystkich 40 zawodników, którzy zakwalifikowali się do zawodów. Drugiego dnia na belce startowej usiądzie tylko najlepszych 30 skoczków, z których po podsumowaniu wszystkich prób wyłoniony zostanie najlepszy lotnik globu.

Przez kwalifikację nie przeszedł podwójny Mistrz Olimpijski z Soczi Kamil Stoch. Zawodnik z Zębu w swojej próbie uzyskał zaledwie 134,5 i pomimo sporej rekompensaty punktowej za niekorzystne warunki wietrzne pożegnał się z marzeniami o medalu. Trzeba zaznaczyć, że do konkursu głównego nie awansowało zaledwie pięciu zawodników.

Z bardzo dobrej strony pokazał się natomiast Dawid Kubacki. Najlepszy z biało-czerwonych po locie na odległość 202 m. uplasował się na 6. pozycji. Klemens Murańka kwalifikacje ukończył na 12. miejscu (196 m.) natomiast Stefan Hula był 18. (170 m.).

W czwartek najlepszy na skoczni Kulm okazał się Anders Fannemel (233 m.). Norweg ustanowił tym samym rekord przebudowanego obiektu. Jest on równocześnie rekordzistą świata w długości lotu narciarskiego po skoku na 251,5 m., który oddał w 2015 roku na skoczni w Vikersund.

Redakcja SportowyMagazyn.pl

redakcja@sportowymagazyn.pl