Przedsezonowe zmiany w KS AGH!

Możemy już chyba powiedzieć, że sezon koszykarski w Polsce zbliża się wielkimi krokami – przygotowania do rozgrywek rozpoczęły już prawdopodobnie wszystkie drużyny, włącznie z krakowskim AGH, które od dłuższego czasu pracuje na wysokich obrotach.

 naokraglobaner

Krakowscy akademicy rozgrywają dzisiaj kolejny sparing. W poprzednim pokonali AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice aż 81 do 58. Wydaje się, że jest to dobry prognostyk, biorąc pod uwagę, że katowicki AWF jest spadkowiczem z pierwszej ligi, czyli tej klasy rozgrywkowej, w której już za niecały miesiąc zadebiutuje AGH. Taki pogrom może wlać trochę optymizmu w serca krakowskich kibiców. Trzeba jednak zauważyć, że obie drużyny są na różnych etapach przygotowań – krakowianie mają za sobą cały obóz treningowy w Wałbrzychu, podczas gdy AZS jest w początkowej fazie przygotowań. Przed podopiecznymi trenera Bychawskiego jednak jeszcze kilka sparingów, w których będzie okazja do wypracowania formy.

Ten okres przygotowawczy jest szczególnie ważny, ponieważ wyraźnie zmienia się skład AGH. Zgrać z zespołem trzeba czterech nowych zawodników, którzy mają wystarczające umiejętności, żeby w tym sezonie dostać od trenera dużo minut. Do krakowskiej drużyny dołączyli już przed kilku tygodniami Maciej Adamkiewicz, Marek Szumełda-Krzycki i Rafał Zgłobicki, a ostatnio również dwudziestotrzyletni skrzydłowy, Jakub Pawlak, dla którego będzie to druga przygoda z AGH – w Krakowie grał już przed czterema laty.

W tej sytuacji trener Bychawski ma do rozwiązania problem, o którym marzą prawdopodobnie wszyscy trenerzy świata – kłopot bogactwa. Wliczając Andrzeja Urbana, który był w zeszłym sezonie grającym asystentem, ma już czternastu zawodników w składzie. Kto zatem może mieć problemy z grą? Wydaje się, że właśnie Urban, który będzie zapewne bardziej poświęcał się roli trenera oraz Maciej Koperski. Ten ostatni już w zeszłym sezonie nie grał zbyt często, wchodził zwykle na końcówki meczów, w których wiele już się zmienić nie mogło. Koperski ma jednak zaledwie 17 lat więc zapewne figuruje w planach trenera na przyszłość i prędzej czy później dostanie swoją szansę.

KS AGH zainauguruje sezon 24 września wyjazdowym meczem z Notecią Inowrocław, która w zeszłym sezonie zajęła w pierwszoligowych rozgrywkach trzynaste miejsce, wygrywając 10 spotkań, a przegrywając 20. Szansa na zwycięstwo w debiucie jest więc względnie wysoka, chociaż minusem będzie kilkusetkilometrowa podróż do województwa kujawsko-pomorskiego. Natomiast pierwszy mecz przy Piastowskiej 26 będziemy mogli obejrzeć tydzień później, a więc pierwszego października. Przeciwnikiem będzie SKK Siedlce, zespół sklasyfikowany w poprzednich rozgrywkach na dziesiątym miejscu. W czwartej serii spotkań dojdzie z kolei do pojedynku ze starym znajomym z drugoligowego półfinału play-off – Kotwicą Kołobrzeg. Jak oceniacie szanse AGH na dwa inaugurujące zwycięstwa?

Skład KS AGH Kraków na nadchodzący sezon:

Maciej Adamkiewicz, Michał Borówka, Damian Kalinowski, Maciej Koperski, Jakub Krawczyk, Maciej Maj, Jakub Pawlak, Bartłomiej Podworski, Marek Szumełda-Krzycki, Iwan Wasyl, Bartosz Wróbel, Rafał Zgłobicki, Tomasz Zych.

Redakcja SportowyMagazyn.pl

redakcja@sportowymagazyn.pl